Sosyal medyada Diyanet’e tepki yağdı!

Diyanet'in resmi sitesinde yer alan nikah tanımında kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine sosyal medya ateş püskürdü. Tuncay Özkan, Diyanet'in bu tanımı için 'Diyanet çocuk istismarcılarını akladı' yorumunda bulundu. İşte gelen o tepkiler...

Sosyal medyada Diyanet’e tepki yağdı!

Web sitesinde, nikah tanımı yapan Diyanet, bulûğ çağına girmiş olanların da dinen nikahlanabileceğini belirtti. Diyanet, bulûğ yaşının alt sınırını kızlarda 9, erkeklerde 12 olarak belirtti. Diyanet, kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini bildirdi. Diyanet’e göre ergenlik çağına girmiş kız çocukları nikahlanırken yanlarında velilerinin olmasının daha uygun olacağını da açıkladı ve “Veli olmasa da olur” dedi.

Diyanet'e göre 9 yaşına giren kız evlenebilir İlginizi Çekebilir Diyanet'e göre 9 yaşına giren kız evlenebilir

TUNCAY ÖZKAN İSYAN ETTİ: DİYANET ÇOCUK İSTİSMARCILARINI AKLADI!
Sosyal medyada Diyanet’in yaptığı tanıma tepki yağdı. CHP’li vekil Tuncay Özkan, Diyanet’in tanımına “DİYANET ÇOCUK İSTİSMARCILARINI AKLADI! 2017 yılında 387 çocuk istismara uğramış, ülkemiz çocuk istismarı konusunda dünyada 3.sırada iken Diyanet’in yaptığı rezil açıklamaya bakın; ‘KIZLAR 9, ERKEKLER 12 YAŞINDA EVLENEBİLİR’ Dinimizi ve çocuklarımızı bu kafadan korumalıyız!” diyerek tepki gösterdi.

İşte sosyal medyada Diyanet’in tanımına gelen tepkiler: