Teröristler beş roket attı köylüler bakın ne yaptı

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Suriye ile sınırı olan Kaletepe köyüne önceki gün teröristlerce atılan roketlerden birisinin düştüğü yere köylüler zeytin fidanı dikip, Mehmetçik için dua etti.

Teröristler beş roket attı köylüler bakın ne yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, önceki gün teröristlerin attığı 5 roket Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki Kaletepe köyünde 3 ayrı noktaya düşmüştü. Cuma Kaçar’ın ağabeyinin evinin önüne düşen roket çukur açılmasına neden oldu. Cuma Kaçar, köylüler ile birlikte roketin düştüğü yere zeytin fidanı dikti. Toprağı ellerine alan Kaçar, “Biz bu toprağı kanla aldık, bir karış toprağı kimseye vermeyiz” diyerek teröre tepki gösterdi.

resimid_4628422

Mehmetçiğe destek olarak zeytin fidanı diktiklerini ifade eden Kaçar, “Ağabeyimin evinin önüne roket düştü. Komşular sağ olsun. Ordumuz ve milletimiz de sağ olsun. Hep beraber geldik. Yenilmedik, ayaktayız. Bugünlerimize şükürler olsun. Kaçmadık. Roketin düştüğü yere zeytin fidanımızı diktik. Allah ordumuzun da, milletimizin de yar ve yardımcısı olsun. Durmak yok, yola devam diyoruz. Biz yenilmedik. Suriye ile 10-15 dakikalık bir yolumuz var. Kaçmıyoruz, kaçmak da bize yakışmaz. Herkes normal hayatına devam ediyor. Bu da bizden Zeytin Dalı’na bir destek olsun, Mehmetçiklerimize de bir destek olsun” dedi.

resimid_4628427

Kaletepe köyü sakinlerinden Yeter İlker’in ise Mehmetçiğe dua ederken gözleri doldu. İlker, “Burada bir aydan beri çatışma oluyor ama biz korkmuyoruz. Herkes kendi evinde. Bize sınır 15 dakika yoktur. Yine de evlerimizden gitmiyoruz. Askerlerimizden Allah razı olsun. Hep sınırdalar” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...