Sözcü Plus Giriş

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı’nın 58’inci gününde Afrin’de kontrolü sağladı

Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılarak özgürleştirilen Suriye´nin Afrin kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birlikleri de konuşlandı. TSK, kontrol altına alınan bölgelerde mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmalarının sürdürüldüğünü açıklarken, harekatın başlangıcından itibaren toplam 46 şehit 225 yaralı askerimiz olduğu, 3 bin 603 teröristin de etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Kent merkezindeki çeşitli bölgelere zırhlı araçlarla konuşlanan Türk askerleri, teröristlerin kaçtığını ve Türkiye´nin önünde kimsenin duramayacağını söyledi.

Güncellenme: 08:45, 19/03/2018
TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı’nın 58’inci gününde Afrin’de kontrolü sağladı

Zırhlı araçların bulunduğu bölgede görevli olan ve duvara sprey boya ile Türkiye yazıp ay yıldız çizen bir Türk askeri, şehitlerin kanının yerde kalmadığını belirterek, “Burası girilemez dedikleri yerdi ama şimdi duvarda Türkiye yazıyor. Teröristlerin kaçmasına gerek yok sadece yorgun ölürler. Fazla söze gerek yok; ne mutlu Türküm diyene. Teröristleri gittikleri yere kadar kovalayacağız. Terör örgütlerine güzel dersler veriyoruz ve şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz” dedi.

resimid_4733933

Bir başka asker de teröristlerin inlerine girdiklerini anlatarak, “Türkiye Cumhuriyeti´nin önünde kimsenin duramayacağını anlarlar ve inşallah derslerini alıp kendi yollarına bakarlar. Önümüze çıkmasınlar” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirAfrin'den ilk görüntüler... Reuters böyle servis ettiAfrin'den ilk görüntüler... Reuters böyle servis etti

AFRİN´DE KUTLAMALAR SÜRÜYOR

Teröristlerden temizlenen Afrin kent merkezinde Özgür Suriye Ordusu güçlerinin kutlaması da sürüyor. Araç konvoyuyla kentte tur atan ÖSO güçleri sık sık havaya uzun namlulu tüfekleriyle ateş açarak Afrin´i teröristlerden arındırmış olmanın zaferini kutluyor.

 

resimid_4734399

BİNLERCE AZEZ´Lİ AFRİN´E GİTTİ

Teröristlerden temizlenerek özgürleştirilen Afrin´e komşu kent Azez´den de binlerce kişi akın etti. Terör örgütü denetiminde olduğu için yıllardır 20 kilometre uzaklıktaki Afrin´e gidemeyen Azez halkı, kentin terörden arındırıldığının haberini aldıktan sonra araçlarıyla yola düştü. Uzun araç konvoyları ile Afrin´e giden binlerce Azezli gün boyu kentteki kutlamalara katılıp, sevinç gösterisi yaptı.

İlginizi ÇekebilirTSK, Afrin'in kuzeybatısında ele geçirilen terör örgütünün mühimmat deposunun fotoğraflarını paylaştıTSK, Afrin'in kuzeybatısında ele geçirilen terör örgütünün mühimmat deposunun fotoğraflarını paylaştı

PATLAMALAR SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin kent merkezinde teröristlerce tuzaklanmış patlayıcı arama tarama ve imha çalışması da sürüyor. Ancak, bazı noktalara TSK´dan önce giren ÖSO güçlerinin ihmali nedeniyle patlamalar meydana geliyor. Teröristlerin kaçarken geride bıraktığı tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesiyle Afrin semalarını siyah duman kaplıyor.

resimid_4733295

Öte yandan teröristlerin baskısı nedeniyle bir süre önce kentlerini terk eden bazı Afrinli sivillerin de yeniden şehre döndükleri görüldü.

DHA

resimid_4733935İlginizi ÇekebilirDünya Afrin'i böyle duyurduDünya Afrin'i böyle duyurduresimid_4734398resimid_4734401resimid_4734411resimid_4735079resimid_4735083resimid_4734409resimid_4734404resimid_4734400resimid_4733596resimid_4733312resimid_4733314
Yayınlanma Tarihi:19:05,