Sözcü Plus Giriş

TÜTAV Başkanlığı’na Kemal Baytaş seçildi

Sözcü Başyazarı Rahmi Turan ile Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk de yönetim kurulu üyeliklerine getirildi.

Sözcü Ankara
13:50 -
TÜTAV Başkanlığı’na Kemal Baytaş seçildi

Türk Tanıtma Vakfı (TÜTAV) Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı ve başkanlığa yeniden kültür bakanlığı eski Müsteşarı Kemal Baytaş seçildi. Gazetemiz başyazarımız Rahmi Turan ve Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk de TÜTAV Yönetim Kuruluna girdi.

Vakıf Başkanı Kemal Baytaş, TÜTAV'ın 5 kıtada, 37 ülkede 900'ün üzerinde Türk Tanıtma ya da kültür haftaları düzenlediğini belirtti. Baytaş, tanıtmacının Atatürk'ü sevmek, Atatürk'ün felsefesi, ilkeleri ve çağını aşan devrimlerini benimsemek, Vatanını sevmek, Türkiye'nin dünyanın en güzel ülkesi olduğuna inanmak ve Türklüğüyle gurur duymak konularına odaklanması gerektiğini vurguladı.
Son yıllarda bu unsurların zayıflatılmaya çalışıldığını ve tartışmaya açıldığını ileri süren Baytaş, “En kısa zamanda Türkiye'nin eski itibarına ve saygınlığına kavuşacağına inanıyorum” dedi.
TÜTAV'ın yeni yönetim kurulu şu üyelerden oluştu: Kemal Baytaş (Yönetim Kurulu Başkanı), Prof. Dr. Köksal Baloş, Prof. Dr. Ümit Özyurda, Prof. Dr. Korkut Ersoy, Prof. Dr. Zafer Gençaydın, yazarlar Rahmi Turan, Güneri Civaoğlu, Yavuz Donat, Saygı Öztürk, Danıştay Üyesi Hayrettin Kadıoğlu, iş insanları Erol Aksoy, Şükrü Koçoğlu, Mehmet Güneş,  Esen Kale, Gastronomi Uzmanı Süreyya Üzmez.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more