Yağışlar adım adım yurdu sarıyor! İşte Meteoroloji’den en son hava durumu tahminleri…

Hava sıcaklıkları artmaya devam etse de yurdun birçok bölgesi yağmur altında. Üstelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre yağışlı hava ilerleyen günlerde etkilediği alanı daha da artıracak ve hafta sonu tüm yurda yayılacak. İşte Meteoroloji'nin son hava durumu tahminleri...

Yağışlar adım adım yurdu sarıyor! İşte Meteoroloji’den en son hava durumu tahminleri…

Hava durumuna dair son haberler merak ediliyor. Meteoroloji’nin tahminlerine göre yağışlı hava Türkiye’yi terk etmiyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Afyonkarahisar, Bilecik, Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’ nun kuzeydoğusu ile Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bolu ve Van çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI ARTSA DA YAĞIŞLAR YAYILIYOR

Hava sıcaklıklarına dair tahminler şu şekilde; Doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

hava-durumu-habberleri

TÜM YURTTA İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji tarafından yapılan tahminlere göre yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bolu ve Van çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...