Yarın başlıyor… Meteoroloji uyardı hava durumuna dikkat!

Meteoroloji son tahminlerini yayınladı, yağışlı günler tüm yurdu saracak. Bahar ayları yağışlarla geçiyor, birkaç gündür yerel olarak etkili olan yağışlar yarından itibaren etkisini artırıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir günlerce yağış alacak...

Yarın başlıyor… Meteoroloji uyardı hava durumuna dikkat!

Meteoroloji’nin yayınladığı son hava durumu tahminlerine göre yurdun birçok bölgesinden yağış haberleri gelecek. Hafta sonu planlarını yapanlar dikkat, hafta sonu boyunca tüm yurtta yağmur görülecek.

KUVVETLİ YAĞIŞLAR GELİYOR

Meteoroloji’nin tahminlerine göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz, Malatya hariç Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Sakarya’nın güney kesimleri, Konya, Karaman, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Bayburt ve Artvin çevreleri ile Ağrı’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Marmara’nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında bu sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

hava-durumu-son-dakika

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

METEOROLOJİ UYARI YAYINLADI

Yayınlanan uyarı şu şekilde; Yurdumuzun doğu bölgelerinde önümüzdeki 1 hafta boyunca her gün genellikle öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) Cuma (25.05.2018) gününe kadar yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...