Sözcü Plus Giriş

Avukatların Adalet Nöbeti sona erdi

Cumhuriyet Gazetesi davasında tutuklanan avukatlara destek olmak amacıyla İstanbul Adalet Sarayı'nda 6 Nisan 2017'de başlatılan 'Adalet Nöbeti' 85'inci haftasında 'amacına ulaştığı' denilerek sona erdi. Avukatlar yaptıkları son basın açıklamasının ardından adliye önündeki meydanda kırmızı balon uçurdu.

Ümit TÜRK
13:44 -
Avukatların Adalet Nöbeti sona erdi

Cumhuriyet Gazetesi’ne açılan davada tutuklanan avukatlar Akın Atalay, Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör’e destek olmak amacıyla İstanbul Adalet Sarayı’nda 6 Nisan 2017’de meslektaşları tarafından ‘Adalet Nöbeti’ başlatılmıştı. Her hafta Perşembe günü saat 12.00’da adliyenin Atrium’unda toplanan avukatlar, daha sonra adliye önünde basın açıklaması yapıyorlardı. Yargılama sürecinde avukatlar tahliye edilmiş dava da karara bağlanmıştı. Ancak, her hafta Perşembe günü tutulan ‘Adalet Nöbeti’ne devam edilmişti.

Avukatlar Akın Atalay, Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör

Avukatlar Akın Atalay, Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör

ADALETSİZLİK DEVAM ETTİĞİ SÜRECE BAŞKA BİÇİMLERDE DEVAM EDECEK

Bugün son kez toplanan avukatlar, ‘Adalet Nöbeti’nin 85’inci haftasında sona erdiğini duyurdu. Avukat Kemal Aytaç, “Her son yeni bir başlangıçtır aynı zamanda. Adalet Nöbeti sona eriyor ama adaletsizlik, keyfilik ve hukuksuzluk devam ettiği sürece adalet mücadelemiz başka biçimler ve araçlarla devam edecektir” dedi.

KIRMIZI BALON UÇURDULAR

Adliyede hatıra fotoğrafı çeken avukatlar, daha sonra adliye önünde kırmızı balonlar uçurdu.

Son güncelleme: 13:46 27.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more