Belçika’dan puanla döndüler!

GT4 European Series’in 4. ayak yarışları 20-22 Temmuz tarihlerinde, Belçika’nın dünyaca ünlü ve sevilen Spa Francorchamps Pisti’nde gerçekleşti. Blancpain, İngiltere Formula 3 ve GT şampiyonaları, Ginetta Kupası gibi organizasyonlarla paralel gerçekleşen yarışlar, kalabalık bir seyirci kitlesi önünde yapıldı.

Türkiye'yi ve Borusan Otomotiv Motorsport'u temsilen şampiyonaya katılan genç sporcular Yağız Gedik ve Ali Türkkan, ‘Dünyanın En Güzel Yarış Pisti' unvanına sahip olan Spa Francorchamps'da ilk kez yarıştılar. Cuma günü yapılan test turları ile piste çıkan ekip, Cumartesi günü yapılan sıralama turları ve Pazar günü gerçekleşen iki yarışla yoğun bir yarış programını tamamlamış oldu.

2018gt4spa-2-kopya

Ali Türkkan ve Yağız Gedik sıralama turlarında elde ettikleri 2:35.324 ve 2:35.345'lik dereceleri ile, katılan 50 otomobil arasında ilk yarışta 20., ikinci yarışta 29. sıradan start almaya hak kazandılar. Pazar sabahı gerçekleşen ilk yarışta start alan Ali Türkkan tempolu bir yarış sergiledi ve pit stopta otomobili devralan Yağız Gedik'in de bu tempoyu devam ettirmesiyle takım ilk yarışı 16. olarak bitirmeyi başardı.

2018gt4spa-4-kopya

İkinci yarışta startta Yağız direksiyondaydı. Bu yarışta da yüksek bir performans sergileyen Borusan Otomotiv Motorsport pilotları önlerindeki güçlü rakiplerini geçerek yükselmeyi başardılar ve pit stopta direksiyonu Yağız'dan devralan Ali ile finişe 14. sırada ulaşarak önemli puanlar elde etmiş oldular. Borusan Otomotiv Motorsport'un yetenekli genç sporcuları Avrupa'nın en zorlu yarışlarından biri olarak kabul edilen GT4 European Series'te her yarış performanslarını ve deneyimlerini arttırarak hedeflerine adım adım yaklaşmaya devam ediyorlar.

2018gt4spa-9-kopya

GT4 Eurpean Series’in kalan yarışları ise;

01-02 Eylül HUNGARORING – MACARİSTAN

15-16 Eylül NURBURGRING – ALMANYA

Loading...