Sözcü Plus Giriş

Elimizde çok ucuza BMW’ler var!

CEO Ajanda 2019 Zirvesi'nde konuşan Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, "Tek uğraştığımız konu, otomotivdeki stoklarımız. Çok ucuza BMW'ler Audi'ler var, kaçırılacak fırsat değil. Stokları eritmemiz gerekiyor" açıklamasını yaptı!

13:07 -
Elimizde çok ucuza BMW’ler var!

Geçtiğimiz yılı 4,6 milyar dolar ciro ile kapattıklarını anımsatan Uğur, şu bilgileri verdi: “Bu seneki bütçemiz 5,2 milyar dolardı. İyi bir büyüme planlamıştık, bütçenin altında kalacağız, 4,8 milyar dolarla yılı kapatacağız yine de dolar bazında yüzde 3 büyüme sağlıyoruz. Geçen sene konsolide EBITDA’mız 520 milyon dolardı, bu sene biraz azalıyor 420 milyon dolar civarında olacak. Toplam 4,8 milyar doların 1,6 milyar doları zaten dış pazarlardan geliyor.Bu yıl daha iyi olabilirdi tabi ama bu yılı bu şekilde kapatarak, arkamızda bıraktığımıza seviniyoruz. Tek uğraştığımız konu, otomotivdeki stoklarımız. Çok ucuza BMW’ler, Audi’ler var, kaçırılacak fırsat değil. Stokları eritmemiz gerekiyor, onun dışında pek sorunumuz yok.”

agah_ugur_sozcu_16_9_1520058805

Korkulan Eylül-Ekim ayının geride bırakıldığına dikkati çeken Uğur, “Bundan sonra bir stabilite sağlanacaktır. 2019’da Türkiye’de bir iki çeyrek küçülme, üçüncü çeyrekten sonra büyümeye geçmesini bekliyoruz. İş adamı olarak Türk iş adamları büyümeyi de küçülmeyi de hızlı becerebiliyor. Dolayısıyla 2019’a hazırız, küçülmemiz gereken yerde küçüldük ama fırsatlarda var tabi. Bizim için en iyi pazar ABD oldu. ABD, 5-6 yıl yüksek koruma ve yüksek taleple gidecek gibi gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

(AA)

İLGİLİ HABERPorsche'den enflasyonla mücadelePorsche'den enflasyonla mücadele
Son güncelleme: 13:12 22.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more