Reklamsız Sözcü

Cinsel içerikli fotoğraflar hesap makinesinden çıktı

Hesap makinesi görünümlü uygulama çocuklarınızın derslerini ciddiye aldığını düşünebilirsiniz. İngiltere'den gelen haberler çocukların hesap makine görünümlü uygulamada cinsel içerikli görüntüleri saklayabileceği yönünde.

10:11 -
Cinsel içerikli fotoğraflar hesap makinesinden çıktı

İngiltere’de polisler, gençlerin cinsel içerikli görüntüleri hesap makinası görünümlü bir uygulamada saklayabileceğini duyurdu. BBC’nin  The Times gazetesinden aktardığı habere göre, The Private Photos (Calculator%) adlı uygulama ilk açıldığında sıradan bir hesap makinası arayüzüne ve işlevine sahip gözüküyor.

Fakat dört haneli şifreyi girdikten sonra uygulamanın ekranı değişerek kullanıcılara daha önce buraya sakladıkları fotoğraf ve videoları görme imkanı sağlıyor.

İngiltere’nin Durham kentinin emniyet teşkilatı, yürüttükleri bir soruşturma kapsamında bu uygulamanın çocuklar tarafından fotoğraf ve videoları ailelerinden saklamak için kullanıldığını açıkladı.

Bir polis sözcüsü “Ailelerden uyanık olmalarını ve çocuklarının bu tür uygulamayı kullanmamasını teşvik etmelerini istiyoruz” dedi.

Bu açıklama üzerine gazetenin görüşlerine yer vermek istediği The Private Photos uygulamasının yazılımcıları, sorulara bir yanıt vermedi.

Uygulamayı eleştirenler, Private Photos’un Google Play ve App Store’da çocuklara uygun olmayan içerik olarak etiketlenmesini talep ediyor.
İLGİLİ HABERWhatsApp'tan Android'ler için sürpriz haber! Artık sildiğiniz fotoğraflar geri gelecekWhatsApp'tan Android'ler için sürpriz haber! Artık sildiğiniz fotoğraflar geri gelecek

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more