Sözcü Plus Giriş

Hükümet Sözcüsü açıkladı! Yerli Whatsapp geliyor

Bakanlar Kurulu sonrası son dakika önemli açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni geliştirilen bir haberleşme sistemi hakkında bilgi verdi. Bozdağ, yeni sistemi şöyle anlattı: "Yerli haberleşme platformu yaptık. Yerli Whatsapp gibi düşünülebilir. Bu platform gözetleme-dinleme yapmamaktadır. Kamu kurumları bunu kullanacak. Sonra vatandaşların kullanımına da açılacak."

null
Güncellenme: 07:46, 06/02/2018

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Bakanlar Kurulu toplantısında PTT Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir haberleşme sisteminin tanıtımını yaptığı belirtildi.

“Yerli Whatsapp” olarak adlandırılan haberleşme sistemi hakkında son bilgiler Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası düzenlenen basın toplantısında anlattı.

İlginizi ÇekebilirPTT Messenger nedir?PTT Messenger nedir?

Bozdağ yeni sistemi şöyle anlattı:

“Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olan güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen anlık mesajlaşma, anlık grup mesajlaşması, sesli ve görüntülü görüşme, konum ve dosya paylaşımı tek bir platformda güvenli bir altyapı sağlayan yeni bir haberleşme sisteminin tanıtımı yapıldı. Yüzde yüz yerli ve yeni bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak. Sonra vatandaşların kullanımına da açılacak.

İlginizi ÇekebilirWhatsApp'a yeni özellik! Kullanıcılara müjdeli haber geldiWhatsApp'a yeni özellik! Kullanıcılara müjdeli haber geldi

“DİNLEME VE GÖZETLEME YAPMAMAKTADIR”

Yerli haberleşme platformu yaptık. Yerli Whatsapp gibi düşünülebilir. Bu platform gözetleme-dinleme yapmamaktadır.

İlginizi ÇekebilirBaşbakan PTTMessenger ile komutana bağlandıBaşbakan PTTMessenger ile komutana bağlandı

“İLK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Bunun ilk uygulamasını da Sayın Başbakanımız Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten 2. Ordu Komutanımızla konuşmuş, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin bilgi almıştır. Önemli bir değişim, gelişme” dedi.

İlginizi ÇekebilirWhatsApp artık çıldırtmayacak! Çözümü bulundu...WhatsApp artık çıldırtmayacak! Çözümü bulundu...
Yayınlanma Tarihi:20:37,