WhatsApp’ta hızla yayılıyor, o linke sakın tıklamayın!

WhatsApp'ta son zamanlarda eski bir efsanenin yeniden dolaşıma girdiği gözlendi. WhatsApp üzerinden insanların birbirlerine gönderdikleri bir açıklamada, “martinelli” adındaki bir videonun geleceğinden, açıldığında telefondaki her şeyi sileceğinden söz ediliyor.

WhatsApp’ta hızla yayılıyor, o linke sakın tıklamayın!

WhatsApp grupları üzerinden yayılan bir mesajda, daha önce İspanya'da gündem yaratmış olan “martinelli” isimli bir videonun dolaşımda olduğu söyleniyor. Video açıldığı anda iddia edilene göre cihaz içindeki her şeyi yok ediyor. Bir başka virüsün de insanları “WhatsApp Gold güncellemesi” etiketiyle kandırdığı gözlemlendi, bu mesajın da açılmaması gerektiği söyleniyor.

whatsap-mesaj

Webtekno’nun haberine göre; Böyle bir video gerçeği yansıtmıyor. Öte yandan Teyit.org tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp Gold ile ilgili gelen mesajların açılmaması gerektiği ise doğru bir uyarı. Çünkü WhatsApp Gold denilen bir uygulama hiç olmadı. Bu nedenle uygulama dosyası için gönderilen linklere tıklamamak, dosyaları indirmemek gerekiyor.

WhatsApp'tan bomba gibi yeni özellik! Hemen güncelleyin! İlginizi Çekebilir WhatsApp'tan bomba gibi yeni özellik! Hemen güncelleyin!

Facebook tarafından ücretsiz olarak sunulan WhatsApp uygulamasının, farklı özellikler içeren üst düzey bir sürümü bulunmuyor.  WhatsApp üzerinden yayılan haberlerin kaynaklarını sorgulamadan, konuyla ilgili araştırma yapmadan, aynı iddiaları güvenilir haber kaynakları tarafından doğrulamadan başka kişilerle paylaşmamaya dikkat edin. Geçtiğimiz aylarda Hindistan'da yanlış bilgi paylaşımından dolayı 25 insan öldürüldü. Benzer şekilde yalan haberler bir virüs ya da sahte uygulama yerine, toplumsal kaosu arttırmak için de kullanılabilirler. WhatsApp, bunun önüne geçmek için çalışma yürüten bilim insanlarına 50 bin dolara veren para ödülleri dağıtıyor.

Momo nedir? Mavi Balina oyununun ardından WhatsApp'tan hızla yayılıyor! İlginizi Çekebilir Momo nedir? Mavi Balina oyununun ardından WhatsApp'tan hızla yayılıyor!
Loading...