Filipinli kadının Türk sevgilisinden akıl almaz dolandırıcılık

Tayvan, Türkiye merkezli bir dolandırıcılık çetesini konuşuyor... Tayvan'da yaşayan Filipinli bir kadının internetten tanıştığı ABD askerinin, "Seni görmek istiyorum" diyerek Türkiye'den bir banka hesabına para göndermesini istemesi dikkatli bir banka müdürünün dikkatini çekince çetenin foyası ortaya çıktı.

Filipinli kadının Türk sevgilisinden akıl almaz dolandırıcılık

Gelişen teknoloji insanların hayatlarını kolaylaştırdığı gibi kolayca aldatılmasına da zemin hazırlıyor… Bunun son örneği Tayvan’da yaşandı. Tayvan’da çalışan 20’li yaşlarındaki Filipinli bir kadın internet üzerinden tanıştığı ABD’li bir askerle bir süre sonra aşk yaşamaya başladı. Fakat sadece ekran üzerinden birbirini gören çift sonunda buluşmaya karar verdi. ABD’li asker, genç kadını görmek istediğini ve Tayvan’a gelmek istediğini söyleyerek, “Ama param yok. Bana 1250 dolar gönderirsen uçak bileti alabilirim” dedi.

Bu rakam genç kadının 2 aylık maaşına denk geliyordu fakat ABD’li askeri görmek için bu parayı denkleştirerek önceki gün bankaya gitti. ABD’li askerin verdiği banka hesap numarasını inceleyen banka müdürü bu hesabın Türkiye’de olduğunu tespit etti. Durumdan şüphelenen banka müdürü, “Bu tür olaylar daha önce de yaşandı ve dolandırıcılık tespit edildi. Biz bu havaleyi yapmayı kabul etmiyoruz” dedi. Yabancı dili iyi olmadığı için durumu önce anlamayan kadın daha sonra banka yönetiminin uyarısını anladı ve para havalesi yapmadı.

Banka müdürü polise de haber vererek durumu onlara bildirdi. Yetkililer olayla ilgili inceleme başlatıldığını aktardı.