Sözcü Plus Giriş

Nijerya açıklarında kaçırılan mürettebatlardan biri Türk çıktı

Nijerya açıklarında kaçırılan 19 mürettebattan biri Türk çıktı. Kaçırılan Türk vatandaşının kimliği ile ilgili bilgi paylaşılmazken mürettebatların kurtarılması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

18:27 -
Nijerya açıklarında kaçırılan mürettebatlardan biri Türk çıktı

KAÇIRILANLARDAN BİRİ TÜRK ÇIKTI

Batı Afrika ülkesi Nijerya açıklarında bir petrol tankerinin korsanlar tarafından saldırıya uğraması sonrası biri Türk, 19 mürettebat kaçırıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, korsanlar tarafından Hong Kong bandıralı bir petrol tankerinden kaçırılan mürettebattan birinin Türk, 18’inin ise Hindistanlı olduğu bildirildi.

Kaçırılan Türk vatandaşının kimliğiyle ilgili güvenlik nedeniyle bilgi verilmedi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Komşu'ya şok! Korsanlar saldırdı, mürettebat kaçırıldıSon dakika... Komşu'ya şok! Korsanlar saldırdı, mürettebat kaçırıldı

Nijerya’nın Gine Körfezi’ndeki Bonny Adası açıklarında 3 Aralık’ta saldırıya uğrayan tankerin, Yunan nakliye şirketi Navios Tanker Management’a ait olduğu öğrenildi. Kaçırılan mürettebatın kurtarılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Gine Körfezi’nde korsanlar tarafından fidye için adam kaçırma olaylarına sıklıkla rastlanıyor. Son olarak temmuzda korsanlar, 18 Türk’ün bulunduğu Türkiye bandıralı Paksoy-I kargo gemisine saldırarak mürettebattan 10’unu kaçırmıştı. (AA)

Son güncelleme: 18:30 05.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more