Eski Almanya Cumhurbaşkanı’nın oğlu öldürüldü

Almanya'nın eski Cumhurbaşkanlarından Richard von Weizsäcker'in oğlu, Berlin'de öldürüldü. Fritz von Weizsäcker'in çalıştığı hastanede verdiği bir seminer sırasında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Eski Almanya Cumhurbaşkanı’nın oğlu öldürüldü

Eski Almanya Cumhurbaşkanı Richard von Weizsäcker’in oğlu Fritz von Weizsäcker, Berlin’de görev yaptığı hastanede uğradığı bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

59 yaşındaki Fritz von Weizsäcker’in dahiliye bölümü başhekimi olarak görev yaptığı Schlosspark Hastanesi’nde kamuya açık bir seminer verdiği sırada bir adam tarafından bıçaklandığı ve olay yerinde yaşamını yitirdiği açıklandı.

DURDURMAYA ÇALIŞAN POLİS DE YARALI

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre; seminere yaklaşık 20 kişinin katıldığı ve dinleyiciler arasında tesadüfen bir polis memurunun da bulunduğu belirtiliyor.

Saldırganı durdurmaya çalışan memur da bu sırada ağır yaralandı ve hastanede tedavi altına alındı. Polis memurunun saldırı gerçekleştiği sırada görevde olmadığı öğrenildi.

FOTO: REUTERS/ Richard von Weizsäcker 2015 yılında hayatını kaybetmişti.

BİRLEŞMENİN CUMHURBAŞKANI

1984-1994 yılları arasında Almanya’nın altıncı cumhurbaşkanı olarak görev yapan Richard von Weizsäcker 2015 yılında vefat etmişti.

Doğu ve Batı Almanya’nın birleşmesi onun cumhurbaşkanlığı sırasında gerçekleştiği için Von Weizsäcker “Birleşmenin Cumhurbaşkanı” olarak da anılıyordu.

Cinayetle ilgili başlatılan soruşturmada yetkililer hastane çalışanlarının ve cinayet sırasında orada bulunanların ifadelerine başvuruyor.

Fritz von Weizsäcker tıp alanındaki kariyeri boyunca 2005 yılında Berlin Schlosspark Hastanesi’ndeki görevi öncesinde Freiburg, Boston ve Zürih’te görev yaptı. Richard von Weizsäcker’in dört çocuğundan biriydi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...