Sözcü Plus Giriş

Mutabakatın ardından Rusya’dan flaş açıklama

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, terör örgütü PKK uzantısı YPG güçlerinin, Suriye'nin kuzeydoğusundaki 30 kilometrelik alandan çekilmediği takdirde, Türk ordusu tarafından 'ezip geçileceğini' söyledi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 08:07, 29/10/2019
Mutabakatın ardından Rusya’dan flaş açıklama

Reuters’ın haberine göre; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü, ABD’nin Kürtleri Türkiye sınırına yakın durmaya ve Türk ordusuyla savaşmaya teşvik ettiğini öne sürdü.

Rus haber ajanslarına konuşan Peskov, “ABD, Kürtlerin en yakın müttefiki olageldi. Ve şimdi onları terk ettiler, temelde onlara ihanet ettiler ve Kürtleri sınırda tutmayı tercih ediyorlar ve esasen onları Türklerle savaşmaya zorluyorlar” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirDış basından bomba Türkiye yorumlarıDış basından bomba Türkiye yorumları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde bir araya geldi.

İki lider 8.5 yıldır süren Suriye iç savaşında bir dönüm noktası olarak nitelendirilebilecek bir mutabakata imza attı.

Soçi Anlaşması kapsamında bugün itibarıyla 12:00'dan itibaren 150 saat içerisinde YGP'li teröristlerin silahları ile birlikte güveli bölge için planlanan 30 kilometrelik şeritten çıkması kararlaştırıldı.

Türk askerleri ile Rus askerleri kuzeydoğu Suriye’de 10 kilometrelik alanda ortak devriye yapacak.

İlginizi ÇekebilirTekrar gündeme geldi! 1998'de imzalanan Adana Mutabakatı nedir, şartları neler?Tekrar gündeme geldi! 1998'de imzalanan Adana Mutabakatı nedir, şartları neler?
Yayınlanma Tarihi:09:43,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more