Sözcü Plus Giriş

2019 KYK kredi ve burs başvuruları için tarih belli mi? KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

Binlerce üniversite öğrencisinin gözü kulağı KYK tarafından verilecek kredi ve burs desteğinde. Başvuru tarihleri için henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak geçen yıllardaki uygulamalar göz önünde tutulduğunda KYK kredi ve burs başvurularının Ekim ayında başlaması bekleniyor.

10:52 -
2019 KYK kredi ve burs başvuruları için tarih belli mi? KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

Maddi olarak öğrencilerin desteklenmesini amaçlayan KYK bursu ve kredisi merak konusu oldu. Her yıl hemen hemen aynı dönemde başlayan başvuru süreci için geçtiğimiz seneki tarihler dikkate alınırsa KYK burs ve kredi başvuruları için beklenen güne kısa bir zaman kaldı. İşte KYK bursları hakkında merak edilenler…

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

KYK burs başvuruları geçen sene 15 Ekim’de başlamış ve 21 Ekim’de bitmişti. Önümüzdeki günlerde KYK’nın başvuru tarihi konusunda açıklama yapması bekleniyor.

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla ayrıca kredi ve burs imkanı da sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor.

2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi. Kredi ve burs başvuruları ekim ayında yapılacak.

KYK
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more