Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? 2019 İOKBS sınav tarihi belli oldu!

Eski ismi PYBS olan İOKBS'nin sınav tarihleri MEB tarafından belirlendi. İOKBS yani bursluluk sınavı başvuru tarihleri ise henüz beli değil. MEB tarafından yapılan ve 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ile 11'inci sınıf öğrencilerinin gireceği yeni adıyla İOKBS sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman? 2019 İOKBS sınav tarihi belli oldu!

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) tarihleri, MEB iş takvimi ile duyuruldu. Burs almak isteyen öğtrenciler aynı zamanda bursluluk sınavı başvuru tarihlerini bekliyor. İşte 2019 İOKBS detayları…

İOKBS NE ZAMAN?

MEB'in yayımladığı 2019 sınav takvimine göre; ortaokulların 5, 6, 7, 8'inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11'inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) 2 Haziran 2019 ‘da yapılacak.

İOKBS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

2019 İOKBS başvuru tarihleri henüz belli olmadı, ancak geçtiğimiz dönem düzenlenen İOKBS için başvurular 5 Nisan’da sona ermişti.

Öte yandan, başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr, http://www.odsgm.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılmıştı. Öğrenci velisi tarafından (çocuğunun başvuru şartlarını taşıması halinde) öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusu da yapılabilmişti.

Şartları taşıyan öğrencilerin başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanmıştı.

Loading...