Sözcü Plus Giriş

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili için beklenen tarih… İşte karne tarihi!

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı devam ederken öğrenci, öğretmen ve veliler de bir yandan “Yaz tatili ne zaman başlayacak?”, “Okullar ne zaman kapanacak” sorularının cevabını aramaya başladı. Yaz tatili yaklaşırken okulların kapanacağı tarih haberimizde…

09:48 -
Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili için beklenen tarih… İşte karne tarihi!

Öğrenciler ve velilerin gözü okulların ne zaman kapanacağında. Yaz tatilini iple çeken öğrenciler okulların ne zaman kapanacağını şimdiden araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) “Okullar ne zaman kapanacak?” sorusunun yanıtını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Öğrenciler eğitimlerine devam ederken bir yandan da yaz tatilini bekliyor…

İŞTE OKULLARIN KAPANACAĞI TARİH

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 9 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

Yaz tatili geliyor! Okullar ne zaman kapanacak? İşte beklenen karne tarihi…

E-OKUL İLE KARNE NOTLARI GÖRÜNTÜLEME

Öğretmen ve öğrencilerin her türü okul bilgilerini öğrendiği e-okul.meb.gov.tr sistemi ile son günlerde karne notları görüntüleniyor.

Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresini açın. Daha sonra ekrana gelen pencerede sağ alanda yer alan ‘Veli Bilgilendirme Sistemi' üzerinde istenilen bilgileri girin. Burada öğrencilerin T.C. Kimlik numarası ve okul numaraları istenmektedir.

BAYRAMA DENK GELECEK Mİ?

Ramazan 2019 6 Mayıs tarihinde başlayacak ve 3 Haziran tarihinde sona erecek. 4 – 5 – 6 Haziran ise bayram olarak kutlanacak. Yani yaz tatili ve Ramazan Bayramı tatili bu yıl aynı döneme denk gelmeyecek.

Son güncelleme: 11:44 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more