Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? MEB tatil tarihleri…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) “Okullar ne zaman kapanacak?” sorusunun yanıtını geçtiğimiz aylarda açıkladı. Peki 2019 yaz tatili ne zaman başlayacak?, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili yaklarşıken merak edilen karne günü tarihi ve detaylar...

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? MEB tatil tarihleri…

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı devam ederken öğrenci, öğretmen ve veliler de bir yandan “Yaz tatili ne zaman başlayacak?”, “Okullar ne zaman kapanacak” sorularının cevabını aramaya başladı. Senenin stresini yaz tatiliyle atmak isten öğrenciler için tatil tarihine çok kısa bir süre kaldı. 2019 yaz tatili ne zaman başlayacak?, okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB’in yayınladığı tarihlere göre okulların kapanacağı gün…

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Yayınlanan çalışma takvimine göre bu sene okullar 14 Haziran Cuma günü kapanacak ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül’de başlayacak.

karne site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

YAZ TATİLİ BAYRAM TATİLİ İLE BİRLEŞECEK Mİ?

Ramazan Bayramı 2019 yılında 4 Haziran – 6 Haziran arasında kutlanacak. Resmi bayram tatili ise 9 güne çıkarıldı. Yani okullar 2 – 9 Haziran arasında (2 ve 9 Haziran'da dahil) tatil olacak. Bu nedenle yaz tatilinin Ramazan Bayramı tatili ile birleştirilmesi ihtimali de sık sık öğrenci ve veliler tarafından dile getiriliyor.

YENİ ARA TATİL DÜZENİ GELDİ!

Milli Eğitim Bakanı, Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıklarken “18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek.” dedi. Böylece sömestir ile birlikte 3 ara tatil olacak.