Sözcü Plus Giriş

Üniversite puanları: Bölüm bölüm, üniversite üniversite YKS taban ve tavan puanları…

Uzun maratonun ardından YKS'ye katılan adayların beklediği sınav sonuçları geldi. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ise gözler üniversite taban ve tavan puanlarına çevrildi. Tercih yapacak adaylar için üniversite puanları büyük önem taşıyor. İşte YKS sonuçları sorgulama ekranı ve bölüm bölüm, üniversite üniversite taban ve tavan puanları...

15:58 -
Üniversite puanları: Bölüm bölüm, üniversite üniversite YKS taban ve tavan puanları…

YKS'ye giren adaylar, sınav sonuçları sonrasında taban ve tavan puanlar merak ediyor. ÖSYM geçici bir tercih kılavuzu yayımladı fakat kontenjanlar net belli değil. Geçen yılın üniversite YKS kılavuzunun yayımlanması bekleniyor. Haberimizde üniversite taban ve tavan puanlarına ulaşabilirsiniz.

YKS KONTENJAN KILAVUZU YENİDEN YAYINLANACAK

Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.” denildi.

YKS SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS tercihleri 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak. Ayrıca YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı ancak bu yayınlanan kılavuz ön bilgilendirme amacı taşıyor.

ÜNİVERSİTE KONTENJAN KILAVUZU

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI TABLO – 3

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI TABLO – 4

İLGİLİ HABERYKS tercih robotu: YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır?YKS tercih robotu: YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır?

YKS CEVAP KAĞITLARI DA ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM, YKS'ye giren öğrencilerin cevap kağıtlarını yayınladı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda; “15 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanan 2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceliyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 17 Temmuz 2019 tarihinde saat 11.35'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

ÖSYM CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME

Son güncelleme: 16:18 17.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more