Sözcü Plus Giriş

Altın fiyatları yükselişe geçti! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar?

Altın fiyatları bugüne artışla başladı. Altının gram fiyatı, bugün önceki kapanışa göre yüzde 0,45 artışla 228,9 liradan alıcı buluyor. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte 15 Mart güncel altın fiyatları...

08:13 -
Altın fiyatları yükselişe geçti! Çeyrek altın ve gram altın ne kadar?

Altın fiyatları hafta kapanışına kısa bir süre kala piyasalardaki son durumu merak eden kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel 230,1 liradan 227,4 liraya kadar gerileyen altının gram fiyatı günü önceki kapanışa göre yüzde 0,8 azalışla 227,8 liradan tamamladı. Peki gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar? İşte 15 Mart güncel altın fiyatları…

15 MART ALTIN FİYATLARI

Güncel altın fiyatları,

Gram altın: 228,1 lira

Çeyrek altın: 374 lira

Cumhuriyet altını: 1530 lira

Asya piyasalarında pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı fiyatı
ise aynı dakikalarda yüzde 0,4 artışla 1.301,3 dolardan işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Ons altının fiyatında yükselişlerin devam etmesi için 1.305 doların üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini ifade eden analistler, altının gram fiyatının bugün 226-230 lira aralığında işlem görmesini beklediklerini söyledi.

BREXIT YATIRIMCILARIN ODAĞINDA

Yatırımcıların odağında bulunan Brexit konusunda İngiliz parlamentosu, dünkü toplantısında hükümetin anlaşmanın tekrar oylanmasını ve Brexit’in 30 Haziran’a ertelenmesini öngören önergesini kabul etti. Önergeye göre, anlaşmanın parlamentodan geçmesi durumunda Theresa May hükümeti, Avrupa Birliği’nden (AB) Brexit'in 30 Haziran'a kadar ertelenmesini talep edecek.

Analistler, son gelişmelerin ardından May’in AB yetkilileri ile görüşmesi ve buradan çıkacak açıklamaların yatırımcıların odağında olacağını belirtti.

İLGİLİ HABERDolar ne kadar oldu?Dolar ne kadar oldu?
Son güncelleme: 11:44 15.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more