Sözcü Plus Giriş

Bedelli askerlik başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) tarafından Askeralma Genel Müdürlüğünce 7179 Sayılı Askeralma Kanunu'na ilişkin askerlik başvuruları başladı. Bu bağlamda askere gidecek olan vatandaşlar ise başvuruların nasıl ve nereden yapıldığını merak ediyor. Peki, bedelli askerlik başvurusu nereden, nasıl yapılır? İşte haberimizin detayları…

Sozcu.com.tr
07:33 -
Bedelli askerlik başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Askere gidecek vatandaşların son dönemlerde en merak ettiği konulardan biri de bedelli askerlik başvuruları. Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) tarafından yapılan açıklamaya göre bedelli askerlik başvuruları 16 Temmuz 2019 tarihi itibariyle başladı. Askeralma Genel Müdürlüğünce 7179 Sayılı Askeralma Kanunu’na ilişkin yapılan duyuru sonrasında bedelli askerlik başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların özellikle merak ettiği konulardan biri de başvuruların nasıl ve nereden yapıldığı. Peki, bedelli askerlik başvurusu nereden, nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz haberimizin detayları…

bedelli askerlik site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

2019 yılında sevke tabi olup yoklaması bulunan vatandaşlar 16 Temmuz 2019 – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında e-devlet üzerinden veya askerlik şubesinden bedelli askerlik yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yapacaklardır.

Aynı zamanda iki veya üç yıllık meslek yüksekokulu mezunu yoklama kaçaklarından yedek astsubay olmak isteyenler, 31 Temmuz 2019’a kadar yoklamalarını yaptırmalılardır.

Yedek subay ve yedek astsubay olarak seçilmeyen kişiler askerlik hizmetini er ya da erbaş olarak yerine getireceklerdir.

e-devlet Kapısı üzerinden başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-bakanligi linkinden yararlanabilirler. Bu link üzerinden yapacağınız işlemlerden önce kimlik doğrulama yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulaması için ise e-devlet şifresine ve TC kimlik numarasına ihtiyacınız var. Eğer e-devlet şifreniz yok ise Size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. Kimlik doğrulamasının ardından otomatik olarak Milli Savunma Bakanlığı'nın sayfasına otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Buradan yapmak istediğiniz işlemi seçebilirsiniz.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA ÖDENİR?

2019 yılı bedelli askerlik için belirlenen ücret 33 bin 230 TL olacak. Bu ödemeler Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT şubeleri veya mal müdürlüklerine yapılması gerekmektedir.

İLGİLİ HABERBedelli askerlik kura çekimi nasıl olacak? Bedelli askerlik kura çekimi nasıl olacak? İLGİLİ HABERAskerlik borçlanması şartları nelerdir?Askerlik borçlanması şartları nelerdir?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more