E-Devletten elektrik aboneliği başvurusu nasıl yapılır?

Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen proje ile artık e-devlet üzerinden elektrik aboneliği başvurusunda bulunabileceksiniz. Peki, e-Devletten elektrik aboneliği başvurusu nasıl yapılır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

E-Devletten elektrik aboneliği başvurusu nasıl yapılır?

Vatandaşlar konut ve işyerlerindeki abonelik açma / kapama işlemlerini artık e devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Şimdi, abonelik işlemlerinden elektrik aboneliği ile ilgili bilinmesi gerekenlere bir göz atalım…. E-Devletten elektrik aboneliği başvurusu nasıl yapılır? İşte cevabı….

Geçtiğimiz Mart ayında uygulamaya başlanan abonelik işlemlerinin e devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi ile vatandaşlar kurumlara gitmeden internet üzerinden işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Online abonelik hizmetleri şimdilik bazı illerde uygulanmaya başladı. E Devlet üzerinden tüm elektrik abonelik işlemleri ve aboneliklerin sona erdirilmesi de gerçekleştirilebiliyor. Yıl sonuna kadar devam edecek olan abonelik işlemlerini e-devlet şifrenizle kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET ELEKTRİK ABONELİĞİ NASIL YAPILIR?

E-devlet sistemine giriş yaparak TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi ismini yazıp “Bireysel Abonelik Başvurusu” bölümüne ardından “Yeni Başvuru” kutucuğuna tıklayın ve ardından aşağıdaki sıralamayı;

– Sorgulama Yöntemi Seçimi,
– Tesisat Bilgileri
– Tarife Seçimi
– Poliçe ve Mülkiyet Bilgileri,
– Sözleşme Gönderim ve İletişim Bilgileri, Önizleme, İşlem Sonucu, aşamalarını eksiksiz olarak doldurduktan sonra elektrik aboneliğinizi e-devlet üzerinden gerçekleştirmiş¸ olacaksınız.

E Devletten doğalgaz aboneliği nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir E Devletten doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?