E devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Vergi borcu sorgulama işlemini internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaparak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz... Peki, e devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

E devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Şifresiz olarak internet üzerinden vergi borcu sorgulama işlemini Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinden gerçekleştirebildiğiniz gibi e-devlet şifreniz ile E-Devlet sisteminden vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi, e devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır? Gelin hep birlikte öğrenelim…

E DEVLETTEN VERGİ BORCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet şifreniz ile E-Devlet sisteminden vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle (https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu) bağlantı linkine tıklamanız gerekmekte. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada yer alan T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifresinizi girin ve ardından “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayın. Açılan sayfada vergi borcunuz ile ilgili tüm detayları sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca e Devlet Sistemine giriş yaparak E-Hizmetler bölümünden Gelir İdaresi Başkanlığını bularak Gelir İdaresi Başkanlığını bulup alt hizmetlerinden vergi borcu sorgulama seçeneğini de seçerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet şifresi internetten alınabilir mi? İlginizi Çekebilir E Devlet şifresi internetten alınabilir mi? Vergi borcu yoktur yazısı nereden alınır? İlginizi Çekebilir Vergi borcu yoktur yazısı nereden alınır?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...