Sözcü Plus Giriş

E devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Vergi borcu sorgulama işlemini internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaparak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz... Peki, e devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

07:42 -
E devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Şifresiz olarak internet üzerinden vergi borcu sorgulama işlemini Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinden gerçekleştirebildiğiniz gibi e-devlet şifreniz ile E-Devlet sisteminden vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi, e devletten vergi borcu sorgulama nasıl yapılır? Gelin hep birlikte öğrenelim…

E DEVLETTEN VERGİ BORCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet şifreniz ile E-Devlet sisteminden vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle (https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu) bağlantı linkine tıklamanız gerekmekte. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada yer alan T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifresinizi girin ve ardından “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayın. Açılan sayfada vergi borcunuz ile ilgili tüm detayları sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca e Devlet Sistemine giriş yaparak E-Hizmetler bölümünden Gelir İdaresi Başkanlığını bularak Gelir İdaresi Başkanlığını bulup alt hizmetlerinden vergi borcu sorgulama seçeneğini de seçerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ HABERE Devlet şifresi internetten alınabilir mi?E Devlet şifresi internetten alınabilir mi? İLGİLİ HABERVergi borcu yoktur yazısı nereden alınır?Vergi borcu yoktur yazısı nereden alınır?
Son güncelleme: 07:43 13.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more