Sözcü Plus Giriş

İhracat rekor kırdıktan 1 gün sonra Düzce’de çarpıcı fotoğraf

İhracat rakamları dün açıklandı. 2018 yılı ihracatı yüzde 7.1 artışla 168.1 milyar dolar oldu. Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Bir gün sonra ise Düzce'den çarpıcı bir fotoğraf geldi. Düzce’de fabrika işçilerinin kurduğu yardımlaşma derneği çevredeki iş adamlarının da desteği ile işçilere ucuz gıda dağıtmak için çalışmalara başlamıştı. Normalde pazarda kilosu 4 lira olan patates 50 kuruşa, 5 TL olan toz şekerin kilosu ise 1,5 TL'den satıldı.  6 ton şeker kapış kapış tüketilirken, 25 ton odun, belirlenen işçi ailelerine ücretsiz olarak dağıtıldı. İşçiler uzun kuyruklar oluşturdu.

11:06 -
İhracat rekor kırdıktan 1 gün sonra Düzce’de çarpıcı fotoğraf

Düzce’de fabrika işçileri tarafından kurulan İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, meslektaşları için yaptıkları sosyal yardım çalışmalarına devam ediyor. Yaşanan ekonomik sıkıntıların önüne geçmek ve işçilere destek olmak amacıyla iş adamlarının desteğiyle aldıkları 120 ton patatesi kilosu 50 kuruştan daha önce işçilere dağıtan dernek, bu kez de 6 ton şekeri kilosu 1.5 TL’den işçilere dağıttı. Kamyona yükledikleri şekerleri fabrika önüne getiren dernek üyeleri, mesai çıkışı meslektaşlarına ucuz şekerleri alma fırsatı sundu. Dernek üyeleri tarafından dağıtılan 6 ton şeker, kapış kapış tüketildi. Dağıtımlarda ayrıca 25 ton odunu, belirlenen işçi ailelerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

ytyt

İŞÇİLERİ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Amaçlarının çalışan meslektaşlarının mutfaklarına katkı yapmak olduğunu belirten Düzce İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Mıhçı, “Düzce ve Düzce'de ki işçilerin yanında olmaya devam edeceğiz. Dayanışma ve yardımlaşma içerisinde hep beraber mutluyuz. Derneğimize duyan Düzceli olsun, Düzce'nin dışından olsun ağabeylerimiz, dostlarımız destek veriyor. Bizde o desteklerin karşılığında hem derneğimize katkı sağlıyoruz hem de arkadaşlarımız sofralarına destek oluyoruz. Fabrikanın ön tarafında yaklaşık 25 tona yakın odun var. Odunları daha önce belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak vereceğiz. 6 ton şekeri ise personellere çok cüzi bir miktarda 10 kilosunu 15 lira olmak üzere dağıtıyoruz” dedi.

icfoto

İHA

 

İLGİLİ HABERİhracat rekor kırdıİhracat rekor kırdı

 

Son güncelleme: android-time 13:26 05.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more