Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığına çeşitli kadrolarda personel alımı yapılacak. Resmi Gazete'de yer verilen ilanda sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Vatandaşlar başvuru şartları ve tarihi ile ilgili ayrıntılı araştırmalara başladı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, başvuru tarihi açıklandı mı? İşte ayrıntılar...

20:08 -
Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Milyonlarca vasıflı işsiz vatandaş personel temin ilanlarını yakından takip ediyor. Sağlık Bakanlığı’na diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri, tabip ve uzman tabip olmak üzere 16 bin personel alınacak. Başvuruların ne zaman başlayacağına dair henüz resmi bir açıklama yok. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ise haberimizde yer alıyor…

RESMİ GAZETE’DE AÇIKLANDI: 2019’DA PERSONEL TEMİNİ YAPILACAK

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi’nde şu ifadelere yer verildi “Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimlerinin 2019 yılında uygulanmak üzere ekli listede belirtildiği şekilde tespit edilmesine 10/07/2003 tarihli ve 4924 sayılı Kanunun 1’inci maddesi gereğince verilmiştir”

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more