Sözcü Plus Giriş

Marketlere tanzim fiyatından ürün

Seçime bir hafta kala bakanlıktan yeni tanzim hamlesi geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla oluşturulan 110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BİM gibi ulusal market zincirlilerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubesine de tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında ürün tedariki başladı." açıklamasını yaptı.

13:20 -
Marketlere tanzim fiyatından ürün

Son dönemde gıda fiyatlarında yaşanan artışa değinen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Son zamanlarda yaşanan gıda, yaş meyve ve sebze fiyatlarındaki üretici ve tüketici aleyhine yaşanan spekülatif fiyat artışlarının devlet eliyle üretici ve tüketici lehine regüle edilmesi amacıyla Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun Gaziantep ve Trabzon başta olmak üzere Büyükşehir Belediyelerince belediye tanzim satış noktaları oluşturulmuştur.” dedi.

İLGİLİ HABERTanzim baharı çabuk bitti! İşte Türkiye'nin hal piyasası... | Son dakika haberleriTanzim baharı çabuk bitti! İşte Türkiye'nin hal piyasası... | Son dakika haberleri

 

110 TANZİM SATIŞ NOKTASI

110 tanzim satış noktasına ürün tedarik edildiğini belirten Pakdemirli, “Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon Büyükşehir Belediyeleri işbirliği halinde yürütülen bu proje kapsamında toplamda 110 tanzim satış noktasına ürün tedariki gerçekleştirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERMarketler de tanzim satışa uydu!Marketler de tanzim satışa uydu!

Pakdemirli konuşmasının  devamında şu ifadeleri kullandı;

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ankara, Sakarya, Balıkesir, Konya, Kayseri, Antalya, İzmir, Kütahya ve Mersin Bölge Birliklerine bağlı 51 Kooperatif tarafından; Projenin başladığı 08.02.2019 tarihinden bu yana Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon Büyükşehir Belediyelerine Domates, Patates, Soğan, Biber, Kabak, Patlıcan, Salatalık, Ispanak ve Elma olmak üzere 9 çeşit ürün sevkiyatı yapılmıştır.

16 BİN ŞUBEYE TANZİM TEDARİĞİ

110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BIM gibi ulusal market zincirlilerinin toplamda yaklaşık 16.000 şubesine Tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında Tarım Kredi Kooperatiflerince ürün tedariki yapılmaya başlanmıştır.”

 

AA

 

Son güncelleme: 15:23 26.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more