Sözcü Plus Giriş

Seracılara 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz kredi

Seracılık kredi paketinin ayrıntıları belli oldu. Buna göre krediler 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz olacak. Faiz oranı ise yüzde 8.25 olacak.

16:19 -
Seracılara 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz kredi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, seralarda yapılan tarımsal üretimin artırılması ve yeni seraların kurulmasını amaçlayan kredi paketi kapsamında, seracılık projelerinin yüzde 75’i kadar yatırım kredisi verileceğini belirterek, 2 yıla kadar ödemesiz olmak üzere vadenin de 7 yıla kadar olacağını söyledi.

Bankanın açıkladığı seracılık paketinin detaylarını veren Aydın, “Seracılık paketi kapsamında verilen kredilerde 7 yıla kadar vade vereceğiz. Seracılıkta projenin yüzde 75’ine kadar yatırım kredisi vereceğiz… 10 milyon TL’ye kadar yatırımlarda hazinenin sübvansiyon desteği var” dedi.

Ziraat Bankası’nın açıklamasında bu kapsamda, 1 yıla kadar vadeli kredilere yıllık yüzde 8, 1-4 yıl arası vadeli kredilere yüzde 10, 4 yıldan uzun vadeli kredilere ise yüzde 11 faiz oranı uygulanacak. Hazine ve Maliye Bakanlığının faiz desteği sonrasında üreticiler azami yüzde 8.25 faiz oranı ile uzun vadeli kredi kullanmış olacak.

REUTERS

Son güncelleme: 09:00 09.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more