Sözcü Plus Giriş

17 bin personel alınacak! Sağlık Bakanlığı Personel alımı ne zaman yapılacak?

17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için sürecin başlatıldığı duyuruldu. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları belli oldu mu?

08:16 -
17 bin personel alınacak! Sağlık Bakanlığı Personel alımı ne zaman yapılacak?

Aylardır beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımının tarihi belli oldu. Sağlık Bakanlığınca 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı aralık ve 2020 yılı şubat aylarında iki dönem olarak yapılacak. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları….

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KPSS PUANIYLA YAPILACAK

“7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız. Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

YHGM GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM GİRİŞ BAĞLANTISI

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more