Sözcü Plus Giriş

4 kardeşin korkunç ölümü: Alışveriş yaptıkları bakkal konuştu

İstanbul Fatih'te, iddiaya göre kapısında 'Dikkat siyanür var' yazılı not olan bir evde, gece saatlerinde 2'si kadın 4 kardeş ölü bulundu. Olayla ilgili konuşan bakkal, "Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4'ü de bekardı. Yalnız maddi sıkıntıları vardı. En son Cumartesi günü Oya'yı gördüm.  Alışveriş yapmaya geldiğinde bana maaşıma haciz konulduğunu söyledi" dedi. 

08:28 -

Aldıkları ihbar üzerine Fatih Molla Gürani Mahallesi’nde bir apartmana giren polis ekipleri, binanın birinci katında yaşanan ve Cüneyt, Oya, Kamuran ve Yaşar Yetişkin kardeşlerin cansız bedeniyle karşılaştı. Polis olayla ilgili araştırmasını sürdürürken kardeşleri en son gören bakkal Yusuf Deniz, cumartesi günü müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’in kendisinden alışveriş yaptığını belirterek, “Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son Cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti.” dedi

İstanbul Fatih’te 4 kardeş siyanürle intihar etti. Foto: DHA

Salı gününe kadar kardeşleri görmediğini ifade eden Yusuf Deniz, “Uzun süre ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, ‘Bunların telefonu kapalı’ dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkililerinin hepsi geldi buraya” diye konuştu.

Polis kapıdaki ‘dikkat siyanür var’ yazısını görünce AFAD ekiplerini aradı.

“MAAŞIMA HACİZ KOYDULAR’ DEDİ”

Konuşmasını sürdüren Deniz, “Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekardı. Yalnız maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, biri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son Cumartesi günü Oya’yı gördüm.  Alışveriş yapmaya geldiğinde bana maaşıma haciz konulduğunu söyledi” dedi. (DHA)

İLGİLİ HABERDehşet evinin kapısında 'Dikkat Siyanür Var' notu çıktıDehşet evinin kapısında 'Dikkat Siyanür Var' notu çıktı

 

 

Son güncelleme: 10:24 06.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more