Sözcü Plus Giriş

AKP’de 3 ilçe başkanı istifa etti!

Van'da AKP Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç ile Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık başkanlık görevlerinden istifa etti.

19:14 -
AKP’de 3 ilçe başkanı istifa etti!

Van'da AKP Edremit, Tuşba ve İpekyolu İlçe Başkanları, görevlerinden istifa etti.

İLGİLİ HABERAKP'den peş peşe istifalar!AKP'den peş peşe istifalar!

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AKP Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç ile Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık, bugün itibariyle başkanlık görevlerinden istifa ettiklerini belirterek, bir sonraki seçimde başkan adayı olmayacaklarını dile getirdiler.

AKP Edremit İlçe Başkanı Savaş Nurullah Kıylık şunları söyledi;

* 2018 yılı şubat ayında genel merkezimizin takdirleri ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevine getirildim. İki yıldır bu kutsal görevi layıkıyla, adaletle ve üstün gayretlerle yerine getirdim. Partimizin 7. Olağan Kongre süreci için genel merkezimizle yaptığımız istişarelerde yeni döneme yönelik ilçe başkanlığı görevi için aday olmayı düşünmediğimi beyan ettim. Genel merkezimizin de oluruyla, bu kutsal görev için başka arkadaşlarımızın aday olmasının önünü açmak ve sürecin doğru yürümesine katkı sunmak adına bugün itibari ile AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı görevimden ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa ediyorum.

İLGİLİ HABERAKP Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz görevinden istifa etti!AKP Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz görevinden istifa etti!

AKP İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviç şöyle konuştu;

* Bu görevler bir bayrak yarışıdır. Bizden önce görev alan arkadaşlarımızın yaptığı hizmetleri bizden sonra görev alacak arkadaşlara daha başarılı bir şekilde devretmeyi amaç edindik. Partimizin 7. Olağan kongre süreci için Genel Merkezimizle yaptığımız istişarelerde yeni dönemde yeni arkadaşlarımızın önünü açmak, süreci amacına uygun ve doğru bir şekilde yürümesine katkı sunmak için aday olmayacağımı ifade ettim. Genel Merkezimizin de oluruyla, yeni sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi isin bugün itibariyle Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı görevimden ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa ediyorum.

İLGİLİ HABERAKP ilçe başkanı Cemal Adıyaman görevden alındı!AKP ilçe başkanı Cemal Adıyaman görevden alındı!

AKP Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

* Bu görevler bir bayrak yarışıdır. Bizden önce görev alan arkadaşlarımızın yaptığı hizmetleri bizden sonra görev alacak arkadaşlara daha başarılı bir şekilde devretmeyi amaç edindik. Partimizin 7. Olağan kongre süreci için Genel Merkezimizle yaptığımız istişarelerde yeni dönemde yeni arkadaşlarımızın önünü açmak, süreci amacına uygun ve doğru bir şekilde yürümesine katkı sunmak için aday olmayacağımı ifade ettim. Genel Merkezimizin de oluruyla, yeni sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi isin bugün itibariyle Ak Parti Tuşba İlçe Başkanlığı görevimden ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa ediyorum. İHA

İLGİLİ HABERCeylanpınar Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Aksak'ın mazbatası iptal edildi!Ceylanpınar Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Aksak'ın mazbatası iptal edildi!
Son güncelleme: 19:21 14.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more