Anneler Günü hediye tavsiyeleri… Anneler Günü hediyesi için uzmanlar ne öneriyor?

Kadınlardan iyi bir anne ve ev kadını olmasının yanı sıra başarılı bir iş kadını olması da bekleniyor. Bir çocuğun annesi olma sürecinde yaşanan rol değişiminin kadınları zorladığını belirten Uzman Psikolog Selin Karabulut, “Günümüzde artık anneler evin temiz olmasına değil, mutluluklarına odaklanıyor. Çünkü mutlu anneler, mutlu çocuklar yetiştiriyor” açıklamasında bulundu ve annelerinize içinizden ne geliyorsa onu alın, yeter ki ona özel bir hediye olsun” dedi...

Anneler Günü hediye tavsiyeleri… Anneler Günü hediyesi için uzmanlar ne öneriyor?

Kadının rollerinden en önemlisinin anne olmak olduğunun düşünülse de kadın olmanın da, birey olmanın da, çalışan kadın olmanın da annelikten daha az kıymetli olmadığını vurgulayan Uzman Psikolog Selin Karabulut “Anne babalar çocuklara rol model oluyor. Bu nedenle çocuklara iyi örnek olmalılar” dedi. Anne-babaların çocuklara kendilerinin yardımına ihtiyaçlarının olup olmadığını sormaları gerektiğini belirten Karabulut, “Onlar muhtemelen durumları sizden farklı düşünüp değerlendireceklerdir” dedi.

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ ÖZEL OLMALI

Anneler gününün, insana, anne emeğine verilen değer, sevgi ve saygıyı hatırlatmasına vesile olan özel ve güzel bir gün olduğunu hatırlatan Uzman Psikolog Selin Karabulut, “İçinizden gelen, sadece ona özel olan bir hediye, bir çiçek, yazılmış iki satır, küçük bir not, onun için hazırlanmış bir sofra bugünü rutinden farklı, özel geçirmenizi sağlayacaktır” önerisinde bulundu.

anneler günü sözcü ile ilgili görsel sonucu

ÇOCUKLAR ADINA KARAR VERİLMEMELİ

Mutlu annelerin mutlu çocuklar yetiştirdiğinin altını çizen Uzman Psikolog Selin Karabulut, anne-babalara önerilerini şöyle sıraladı:
-Çocukların okuması için elinizden geleni yapın, okumamak gibi bir seçeneklerinin olduğunu düşünmesinler.
-Çocuklarınız TV, bilgisayar, tablet ve mobil cihazlarla değil çocuklarla, hayvanlarla, ağaçlarla, kalem kitaplarla ve oyuncaklarıyla arkadaşlık etsin.
-Yaşlarına ve psikolojilerine uygun olmayan her tür yaşantı, görüntü, ortam ve insanlardan uzak tutun.
-Çocuklarınızın sizden her anlamda daha iyi, daha eğitimli, daha başarılı, daha mutlu olabilmeleri için uğraşın.
-Çocuklarınızın seçimlerinde onlara yol gösterici, onları destekleyici olun; ancak seçimlerini onlara bırakın.
-Çocuklarınıza yalan söylemeyin, ona ihtiyacı olan kadar bilgiyi en doğru şekilde vermeye çalışın.
-Başka kişilere, başka meselelere olan öfkenizi onlardan çıkartmayın.
-Onu doğurmuş olmanız onun her şeyine karışma hakkını size vermez. Çocuklarınız adına karar vermeyin!”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...