Antalya’daki gazeteciye saldırıya tepki

Antalya'da yerel Yeni Yüzyıl gazetesinde köşe yazarlığı yapan gazeteci İdris Özyol dün kimliği henüz belirsiz bir grup tarafından çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğramış ve yaralanmıştı. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz şubesi Özyol’un çalıştığı gazetenin önünde saldırıyı kınayarak basın açıklaması yaptı.

Antalya’daki gazeteciye saldırıya tepki

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz şubesi tarafından düzenlenen basın açıklamasında, gazeteci İdris Özyol'a yapılan saldırı protesto edildi. Özyol'un saldırıya uğradığı Yeni Yüzyıl gazetesi önünde yapılan basın açıklamasına CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın sivil toplum örgütleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

SALDIRI KINANDI

Özyol’unda katıldığı ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Engin Korkmaz yaptığı basın açıklamasıyla saldırıyı kınayarak faillerin bulunması için çağrıda bulundu.

Gazeteci Demirağ'dan sonra bir saldırı da İdris Özyol'a! İlginizi Çekebilir Gazeteci Demirağ'dan sonra bir saldırı da İdris Özyol'a!

Korkmaz, şöyle konuştu; “İdris Özyol’a yapılan fiziki saldırının yanı sıra Songül Başkaya’ya yönelik sözel saldırının da yakın takipçisiyiz. Saldırganların gerekli cezayı alması ilk şartımızdır. Eğer bu geçekleşmezse ülkede hiçbir gazetecinin mesleğini yapma imkanı kalmayacaktır. Sadece can güvenliğimiz değil, halkın haber alma hakkı tehdit altındadır.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...