Sözcü Plus Giriş

Bahçeli’den Yavaş’a: Hukuken gereği yapılacaktır

Katıldığı bir canlı yayın programında Mansur Yavaş'la ilgili iddialara değinen MHP lideri Devlet Bahçeli, "Bu yaşananların hem hukuki boyutu, hem de siyasi boyutu var. Siyasi boyutu olarak ben kendisine 'adaylıktan çekilin' diyorum" ifadelerini kullandı. Yavaş'ın adaylıktan çekilmemesi durumunda hukuki bir sürecin başlayacağını ileri süren Bahçeli, "Seçimlere girecekse 'hukuken gereği yapılacaktır' demektir" dedi.

00:47 -
Bahçeli’den Yavaş’a: Hukuken gereği yapılacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile ilgili iddialara değinen Bahçeli, “Bu yaşananların hem hukuki boyutu, hem de siyasi boyutu var. Siyasi boyutu olarak ben kendisine ‘adaylıktan çekilin’ diyorum. Ankara gibi başkentin adayı bu şekilde tartışılarak seçime girmemelidir” dedi.

İLGİLİ HABERMansur Yavaş'tan Özhaseki'ye 'Boydak' göndermesi!Mansur Yavaş'tan Özhaseki'ye 'Boydak' göndermesi!

“BELEDİYE BAŞKANLIĞINI ZOR YAPAR”

Yavaş’ın adaylıktan çekilmemesi durumunda hukuki bir sürecin başlayacağını ileri süren Bahçeli, “Seçimlere girecekse ‘hukuken gereği yapılacaktır’ demektir. Benim tavsiyem adaylıktan çekilmesidir. Geçmişte de bir ülkücülük tarafı var. 2 dönem belediye başkanlığı yaptı. Yıpratmasın kendisini. Hukuken gerekeni yapacak olanlar o konudaki yetkililerdir. Eğer yaşananlar doğruysa belediye başkanlığını zor yapar” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 00:57 23.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more