Sözcü Plus Giriş

Cami minaresine AKP bayrağı astılar

Aydın’ın Bozdağan ilçesinde bulunan cami minaresine AKP bayrağı asıldı. Vatandaşlar duruma tepki gösterdi ve AKP bayrağı indirilip yerine Türk bayrağı asıldı. AKP’den ise “Bizimle alakası yok, delinin biri asmış” açıklaması geldi.

Veli TOPRAK
11:57 -
Cami minaresine AKP bayrağı astılar

İlçenin Haydare Mahallesi'nde bulunan Eski Camiinin minaresine 16 Mart gecesi AKP bayrağı asıldı. Sabah saatlerinde bayrağı gören mahalleli şaşkınlığını gizleyemedi. Bazı vatandaşlar minareye asılı bayrağın fotoğrafını çekerek sosyal medyadan eleştirili paylaşımlar yaptı.

“DELİNİN BİRİ ASMIŞ”

Aralarında AKP Bozdağan ilçe yönetiminden kişilerinden bulunduğu bir grup, minareye çıkarak AKP bayrağını indirdi ve yerine Türk bayrağı astı. Aydın AKP İl Başkanı Ömer Özmen, ‘'Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış. Birileri de gün ağarınca resim çekmiş. Partimize karşı bir algı yürütülmeye çalışıldı. AK Parti bayrağının yerine de Türk bayrağı asıldı” dedi.

AKP İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu ise ‘'Bir vatandaşın bireysel olarak yaptığı davranış. Durumu fark edince müdahale edildi. Ortak değerlerimiz olan camilerimiz ve kışlalarımız, siyasetin olmaması gereken alanlardır. Durumu kesinlikle tasvip etmedik'' açıklaması yaptı.

Son güncelleme: 13:26 18.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more