CHP’den Eren Erdem’e çağrı

CHP Parti Meclisi (PM) üyeleri, altı gündür açlık grevinde olan tutuklu PM üyesi Eren Erdem'e, "Halkımız bir çığlığa dönüşen sesini duydu. Açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz" çağrısında bulundu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’nin yeni belediye başkan adaylarını belirlediği PM toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu. PM üyelerinin, “Eren Erdem’e Çağrı” başlıklı bildirisini okuyan Öztrak, şunları kaydetti:

“Eren Erdem tam 219 gündür, haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir karar yüzünden cezaevinde…

Eren Erdem yasaların işlemediği, ceza adalet sisteminin yasaya ve hukuka dayanmadığı yargılama görüntüsüyle özgürlüğü elinden alınmıştır.

Arkadaşımız, 25 ve 26. dönem milletvekilimiz, parti meclisi üyemiz, gazeteci Eren Erdem, işte bu haksız, hukuksuz ve adaletsizliğe karşı tepkisini göstermek ve zulme karşı susmamak için tam altı gün önce bedenini açlığa yatırdı.

Eren Erdem, altı gündür sadece su ve şekerle besleniyor. Adına ‘adalet orucu' dediği eylemiyle, Türkiye’de yaşanan tüm hukuksuzluklara karşı mücadele ediyor.

Biz CHP PM üyeleri olarak, Eren Erdem’e sesleniyor ve ‘halkımız bir çığlığa dönüşen sesini duydu; dört duvar arasına sıkıştırılmak istenen adalet özlemine şahit oldu' diyoruz.

Ve CHP PM üyeleri olarak; sesine ses olacağımızı, davanın her adımını dün olduğu gibi yarın da takip edeceğimizi ilan ediyor, açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz.

Demokrasi için vereceğimiz mücadelede sana ve sağlıklı olmana ailenin ve bizlerin her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Sesini dünya duydu eren; çığlığın sağır kulakların pasını sildi…

Şimdi adaleti daha yüksek sesle isteyebilmemiz için senin adalet yürüyüşünde hiç susmayan sesine ihtiyacımız var… Bizi o sesten mahrum etmeyeceğini biliyoruz…”