Sözcü Plus Giriş

Define arıyorlardı karşılarına polis çıktı!

Mersin’in Anamur ve Bozyazı ilçeleri arasındaki Pullu-2 mesire alanında kaçak kazı yaptığı belirlenen 8 kişi suçüstü yakalandı. Yapılan aramalarda bir adet tabanca, iki adet pompalı tüfek ve kazı işlemlerinde kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Ali Ekber ŞEN / Mersin
16:19 -
Define arıyorlardı karşılarına polis çıktı!

Mersin'in Bozyazı ilçesindeki Pullu-2 Mesire alanı Dikilitaş mevkiinde kaçak kazı yapıldığı bilgisini alan polis harekete geçti. Kazı alanını tespit etmek için iki polis Pullu-1 mevkiinden dalgıç kıyafetiyle zıpkınlı balık avcısı görünümünde denize girerek, alan yakınına kadar yüzdü ve kaçak kazı yapılan alanı tespit etti. Başlatılan 3 günlük takip sonrasında operasyon başlatıldı.

KAZI MALZEMELERİ YAKALANDI

Jandarma ve Sahil Güvenlik görevlilerinin de destek verdiği operasyonla, kaçak kazı yapan zanlılar kıskıvrak suçüstü yakaladılar. Operasyonda 8 kişi suçüstü yakalandı. Yapılan aramada bir adet tabanca ve jeneratör, 2 adet hilti, kürek, kova, merdiven, halat, çekiç, murç, hortum ele geçirildi. Kişilerin evinde yapılan aramada ise 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more