Sözcü Plus Giriş

Dehşet evinin elektrikleri kesildi! İntiharın sebebi maddi kriz mi?

İstanbul Fatih’teki evlerinde, siyanürle toplu halde intihar eden 4 kardeşle ilgili sır perdesi aralanıyor. Sabah saatlerinde eve gelen BEDAŞ ekipleri evin elektriğini ödenmeyen borcu yüzünden kesti. 340 liralık fatura akıllara "Kardeşler maddi kriz yüzünden mi bunalıma girdi?" sorusunu getirdi. Mahalle bakkalı da "Maddi sıkıntıları vardı. Oya hanım alışveriş yapmaya geldiğinde bana maaşıma haciz konulduğunu söyledi” dedi. İşte kan donduran olayın detayları...

Fatma VURGUN
11:53 -

Dehşet dolu hikaye dün gece saatlerinde başladı.

Fatih, Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’nde bulunan evdeki tanıdıklarına ulaşamadığını belirten bir kişi Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu. İhbarı değerlendiren polis ekipleri, belirtilen adrese gitti.

FOTO:AA – Yetişkin kardeşlerin intihar ettiği düşünülüyor.

4 KARDEŞİN CANSIZ BEDENİ İLE KARŞILAŞILDI

Söz konusu evin kapısında “Dikkat siyanür var. İçeri girmeyin. Polisi arayın” notuyla karşılaşan polis, AFAD ekiplerine haber verdi. Gerekli tedbirlerin alınmasının ardından içeriye giren ekipler, kardeş oldukları öğrenilen Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) isimli 4 kişinin cansız bedeniyle karşılaştı.

Kamuran Yetişkin 60 Oya Yetişkin ise 54 yaşındaydı.

EVDE YOĞUN KOKU TESPİT EDİLDİ

Olay Yeri İnceleme ekipleri yoğun kokunun bulunduğu evde inceleme başlattı. AFAD ve polis ekipleri giydikleri özel kıyafetlerle evde yaklaşık 2,5 saat inceleme yaptı. İncelemenin ardından cesetler, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İNTİHAR ŞÜPHESİ

Polisin ilk tespiti, 4 kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönündeydi. İlerleyen saatlerde ise cesetlerde siyanür bulunduğu açıklandı.

Öte yandan sabıkası bulunmayan 4 kardeşten birinin sara hastası olduğu öğrenildi.

BEDAŞ ekipleri evin elektriğini kesti.

ELEKTRİKLERİ KESİLDİ!

Sabah saatlerinde ise dehşet evinin elektrikleri BEDAŞ ekipleri tarafından ‘ödenmeyen faturaları’ yüzünden kesildi.

Ödenmeyen 341 liralık fatura akıllara “Kardeşler maddi kriz yüzünden mi bunalıma girdi?” sorusunu getirdi.

MAHALLE BAKKALI: MADDİ SIKINTILARI VARDI

Yetişkin kardeşleri en son gören bakkal Yusuf Deniz de cumartesi günü müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin'in kendisinden alışveriş yaptığını belirterek, “Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son Cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti.” dedi.

Mahalle Bakkalı Yusuf Deniz, Yetişkin kardeşler için “Maddi sıkıntı içindeydiler” dedi.

MAAŞINA HACİZ KONMUŞ!

Bakkal Deniz, “Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4'ü de bekardı. Yalnız maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, biri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son Cumartesi günü Oya'yı gördüm. Alışveriş yapmaya geldiğinde bana maaşıma haciz konulduğunu söyledi” dedi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Son güncelleme: 16:06 06.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more