Sözcü Plus Giriş

Hadi neden yok? Açıklama geldi!

Hadi bugün 20.30’da yayınlanacaktı ancak yayınlanmadı. Peki Hadi neden yok? Hadi her akşam takipçileri ile buluşuyor, ipucu sorusunun cevabını bilenler rakiplerinden bir adım öne geçiyor. Bugünkü Hadi ipucu sorusu Poke topundan çıkıyor! Pokemon eğiticisi olmak için Pallet kasabasından ayrılan ve tüm Pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi Pokemon eğiticisi olmak isteyen çizgi karakter kimdir? İşte Hadi ipucu sorusunun yanıtı...

Güncellenme: 20:42, 03/01/2019
Hadi neden yok? Açıklama geldi!

Hadi ipucu her akşam olduğu gibi bu akşam da 20.30’da yayınlanacaktı ancak teknik bir sorun yaşandığı için yayın iptal edildi. Konu ile ilgili bir de açıklama geldi. “Sevgili Hadiciler bugünkü 20.30 yarışmamız teknik iyileştirmeler nedeniyle iptal olmuştur. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” Hadi ipucu sorusunu yayınlandı! Bir zamanlar televizyon dünyasına damga vuran Pokemon çizgidizisini bilmeyen yoktur. Hadi bu akşamki ipucu sorusunu Pokemon’dan soruyor. Peki en iyi Pokemon eğiticisi olmak isteyen çizgi karakter kimdir? İşte 3 Ocak Hadi ipucu sorusu…

3 OCAK HADİ İPUCU SORUSU: EN İYİ POKEMON EĞİTİCİSİ OLMAK İSTEYEN ÇİZGİ KARAKTER KİMDİR?

CEVAP: ASH

hadii

POKEMON DÜNYANIN NE POPÜLER ÇİZGİ DİZİLERİNDEN BİRİ

Pokemon, Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yapılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisi. Video oyun şirketi Nintendo’nun kurduğu The Pokémon Company tarafından yönetilir. İlk olarak Game Freak tarafından 1996’da rol yapma oyunu (RPG) olarak Game Boy için çıkmıştır. Amerika’da ise 1998 yılında piyasaya sürülmüştür. Yine Nintendo’nun sahibi olduğu Mario serisinden sonra dünyadaki en başarılı video oyunu tabanlı medya ürünüdür. Pokémon; anime, manga, kart oyunu, oyuncak, kitap ve daha birçok ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pokémon dünyasındaki canlılara da yine “Pokémon” adı verilir. İlk jenerasyon 151 Pokémon’dan oluşmaktaydı. Günümüzde 7 jenerasyon ve resmi pokemon sitesinde 806 Pokémon bulunmaktadır.

2018 itibarıyla Pokémon 20. sezonda 999’den fazla bölümü ile devam eden anime, 20 sinema filmi, 9 kısa film, 12 seride 31 oyun ve 122’den fazla yan oyundan oluşmaktadır.

Yayınlanma Tarihi:17:04,