Sözcü Plus Giriş

En özel cuma mesajları: 23 Ağustos en anlamlı ve yeni resimli cuma mesajları…

Bir Cuma gününe daha erişmenin mutluluğunu yaşarken bu günü sevdikleri ile paylaşmak isteyenler cuma mesajları araması yapıyor. Cuma kelimesi, “toplamak, bir araya getirmek” anlamına gelen “cem‘” kökünden türetilmiştir. Cuma mesajları ile sevdikleri ile arasındaki bağı güçlendirir. Son yıllarda teknolojinin de hız kazanmasıyla birlikte sevdiklerine bu mübarek günde tebrik mesajı göndermek isteyenlerin sayısı arttı. En anlamlı ve en güzel cuma mesajlarını haberimizde yer alıyor. İşte 23 Ağustos cuma mesajları... Hayırlı cumalar!

08:25 -
En özel cuma mesajları: 23 Ağustos en anlamlı ve yeni resimli cuma mesajları…

Müslümanlar için özel olan Cuma günü geldi. Milyonlarca Müslüman her Cuma günü cemaatle namazını kılıyor, bugün edilen dualar ve tövbeler kabul ediliyor. Cuma mesajları da günün en çok aranan konuları arasında başı çekiyor. Cuma mesajları ile mübarek günü sevdikleriyle paylaşmak isteyenler için en şık Cuma mesajlarını derledik.

CUMA MESAJLARI

Cuma günü müslümanlar birbirlerinini mübarek gününü cuma mesajları ile kutluyor. Ayrıca cuma günü müslümanlar namaz vakti camilere ve mescidlere koşacak.

–Ey Nefsim Şeytana Yem Olmak mı Yoksa Cennette Gül Olmak mı Niyetin, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı Cumalar.

–Ya Rab… Hesap günü amel defterlerimizi sağ tarafımızdan ver… Solumuzdan ve arkamızdan verip bizi mahcup eyleme. Amin! Hayırlı Cumalar.

– Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu Dünya'ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah'ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Hayırlı cumalar.

HUZUR VEREN CUMA MESAJLARI

– Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten daha büyük bir cinayettir. Hayırlı cumalar…

– Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Hayırlı Cumalar.
sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı cumalar.

– Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

– Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

– Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

– Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

– Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek, endişe içinde yenen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumanız Mübarek Olsun

Son güncelleme: 11:47 23.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more