Sözcü Plus Giriş

‘FETÖ Borsası’ cinayetinin zanlısı yakalandı!

FETÖ Borsası davası kapsamında, ev hapsindeyken evine polis kılığında gelen şüphelinin saldırısı sonucu, çocuğunun gözleri önünde öldürülen Ahmet Kurtuluş'un, katil zanlısı yakalandı. Ayrıca Kurtuluş'un 21 Mayıs’ta adres değişikliği için mahkemeye başvurduğu ama bu talebe bir yanıt verilmediği ortaya çıktı.

Can ÖZÇELİK
16:01 -
‘FETÖ Borsası’ cinayetinin zanlısı yakalandı!

İzmir’de ‘organize suç örgütü’ davasının 69 sanığı arasında bulunan AK Parti eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş(41), elektronik kelepçeyle ev hapsinde tutulduğu Narlıdere ilçesindeki bir sitede bulunan dairesine, geçen perşembe günü polis yeleği giyerek gelen ve güvenlik görevlilerine kendisini Denetimli Serbestlik Bürosu elemanı olarak tanıtan bir kişi tarafından 5 yaşındaki oğlunun gözleri önünde tabancayla vurularak, öldürüldü.

Cinayetin ardından çok yönlü araştırma başlatan İzmir Emniyet Müdürlüğü, terör, asayiş, olay yeri inceleme ve cinayet bürodan oluşan 100 kişilik özel bir ekip kurdu. Özel ekip, bugün saat 04.00 sıralarında Cumhuriyet savcılığından alınan izinle Karabağlar ve Bornova’daki 3 eve eş zamanlı baskın düzenledi.  Karabağlar’daki baskında Ahmet Kurtuluş’u vurarak öldüren Y.T. saklandığı evde yakalandı.

OLAYDA KULLANILAN TABANCA DA BULUNDU

Gözaltına alınan Y.T., Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki ilk sorgusunda cinayette kullandığı tabancayı Alsancak’ta bir yere gömdüğünü söyledi. 9 milimetrelik tabanca, olay yeri inceleme ekipleri tarafından olay yerinden çıkarılarak, kriminal incelemeye alındı.

Özel ekip, Y.T.’ye yardım ve yataklık ettikleri belirlenen 4 şüpheliyi de Bornova ilçesinde düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Polisin araştırmasını derinleştirerek, sürdürdüğü öğrenildi.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ TALEBEİNE YANIT VERİLMEDİ

İzmir Ağır Ceza Mahkemesine Ahmet Kurtuluş'un avukatları tarafından verilen dilekçede, müvekkillerinin hipertansiyon hastası olduğu ve yaz aylarında mevcut konutunda şikayetinin ilerleyeceği o yüzden denetimli serbestliğinin çocuklarının da tatil için gideceği adreste devam etmesini istedi.

Dilekçede Ahmet Kurtuluş'un 22 Mayıs'ta muayene olması gerektiği ve bunun için de izin verilmesi talep edildi. Kurtuluş'un hastane için istediği izni veren mahkeme adres değişikliği için yapılan başvuruya yanıt vermedi.

İLGİLİ HABER'FETÖ Borsası Cinayeti'nde kan donduran detay'FETÖ Borsası Cinayeti'nde kan donduran detay
Son güncelleme: 17:44 01.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more