Sözcü Plus Giriş

GSM bayindeki silahlı yaralamanın güvenlik kamera kaydı ortaya çıktı

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bir telefon bayisinde 2 çalışanı tabancayla vurarak yaralayan saldırgan Pilot Türkoğlu (55), tutuklandı. Türkoğlu'nun bir süre önce kontörlü hattını faturalı hatta çevirdiğini ilk ay gelen 130 TL'lik fatura sonrasında öfkelenerek telefon bayisine geldiği öğrenildi.

19:04 -

Olay, Adapazarı ilçesi Semerciler Mahallesi itfaiye caddesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, GSM bayisine gelen P.T, isimli şüpheli, burada çalışanlarla konuşmaya başladı. Şüpheli, daha sonra henüz belirlenemeyen bir nedenle üzerinde taşıdığı tabancayla şüpheli bayi çalışanlarına ateş etti. Saldırı sonrası vücuduna mermi isabet eden A.Ü. ve T.Y., isimli kadınlar ağır şekilde yaralandı. Saldırı sonrası şüpheli polis ekiplerine teslim oldu.

Saldırı anının güvenlik kamerası ortaya çıktı. Görüntülerde, şüphelinin ilk önce çalışanlarla konuşması ve daha sonra saldırması görünüyor.

SALDIRININ NEDENİ 130 TL’LİK FATURA

Adapazarı’nda, telefon bayisinde 2 çalışanı tabancayla vurarak yaralayan Pilot Türkoğlu (55), tutuklandı. Pilot Türkoğlu’nun bir süre önce kontörlü hattını faturalı hatta çevirdiğini ilk ay gelen 130 TL’lik fatura sonrasında öfkelenerek telefon bayisine geldiği öğrenildi.

Pilot Türkoğlu, poliste susma hakkını kullanarak ifade vermedi. Sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edilen Pilot Türkoğlu, Cumhuriyet Savcısına verdiği ifadede olaydan bir süre önce aynı GSM bayiine gelerek kontörlü 3 hattını faturalı tarifeye çevirdiğini söyledi. Türkoğlu, ancak gelen 130, 60 ve 80 TL’lik üç faturadan 130 TL’lik faturanın fazla olması üzerine iş yerine tekrar gelerek konuşmak istediğini, burada tartıştığını belirterek, “Bana ‘Dışarı çıkın’ diye söyleyince kendimi kaybettim” dedi. Sorgusu sonrasında mahkemeye sevk edilen Pilot Türkoğlu, ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı.

Bu arada, olay sonrasında sosyal medyada yayınlanan görüntülerde de saldırının gerçekleştiği GSM bayiinde bulunan bir çalışan olayla ilgili olarak, “Bize gelip yüksek fatura geldiğini söyledi. 6 aydır işsiz olduğunu ödemeyeceğini söyledi” diye konuştu.

AJANSLAR

Son güncelleme: 20:26 18.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more