Sözcü Plus Giriş

HSK Başkan Vekili’nden anneye anlamlı hediye

HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, üniversite öğrencisiyken eğitimine destek olmak için alyansını ve bileziğini satan annesinin 93. yaş gününde, yaptığı fedakarlığı unutmayarak annesi Sıddık Hanım'a yüzük ve bilezik hediye etti. Bu durumu sosyal medya hesabında paylaşan Yılmaz'ın kardeşi ise, maddi zorluklara rağmen kendilerini tarikat ve cemaatlerden uzak tutan ailesine teşekkür etti.

Sevgim Begüm YAVUZ
10:15 -
HSK Başkan Vekili’nden anneye anlamlı hediye

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, üniversitede okuduğu sırada, eğitimine destek olmak için alyansını ve bileziklerini bozduran annesinin 93. yaş gününde, annesine yüzük ve bilezik hediye etti. Bu durumu sosyal medya hesabında paylaşan HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz’ın mali müşavirlik yapan kardeşi Kadri Yılmaz, 6 kardeş olduklarını, ailesinin tüm maddi zorluklara rağmen kendilerini tarikat ve cemaatlerden koruduğunu söyledi.

Kadri Yılmaz, twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “HSK Başkan Vekili değerli kardeşim Mehmet Yılmaz kendisinin üniversite eğitimine destek için alyansını ve bileziklerini bozduran annemizin 93 yıl yaş günü seneyi devriyesinde aynı değerleri ikame ederek hayır duasını aldı. Yılmaz ailesi olarak kendisine hassaten teşekkür ederim. Yokluk ve imkansızlığa rağmen altı çocuğunu telkin ve tavsiyeleri ile tarikatlardan ve cemaatlerden tenzil eden rahmetli babamız şoför kasap lakaplı babamızı da bu vesileyle yad ederim. Nurlu mekanı her daim aydınlık olsun” ifadelerini kullandı.

HSK BAŞKAN VEKİLİ MEHMET YILMAZ KİMDİR?

1961 yılında Bolu İli, Gerede İlçesinde doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sırasıyla; 1987 yılında Amasya Hâkimliği, 1989 yılında Doğanhisar Hâkimliği, 1993 yılında Adalet Müfettişliği, 1998 yılında Adalet Başmüfettişliği görevlerinde bulundu. 2010-2014 yıllarında  Hâkimler Savcılar Kurulu Başmüfettişliği görevini yürüten Mehmet Yılmaz 12.10.2014 tarihinde Hâkimler Savcılar Kurulu Üyeliğine seçildi. Halen Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Daire Başkanı ve Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.
Evli ve üç çocuk babasıdır.

Son güncelleme: 11:33 03.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more