Zümrüt Apartmanı kitabının yayıncısı teslim oldu

Pedofili ifadeler içeren iğrenç kitap Zümrüt Apartmanı'ın yayıncısı Alaattin Topçu, emniyete teslim oldu. Topçu daha sonra adliyeye sevk edildi.

Zümrüt Apartmanı kitabının yayıncısı teslim oldu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında soruşturma başlatılan “pedofili” içeren ifadelerin bulunduğu kitabın basıldığı yayınevinin sahibi Alaattin Topçu, emniyete teslim olduktan sonra gözaltına alındı.

Alaattin Topçu

Alınan bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının suç duyurusu üzerine, Abdullah Şevki hakkında, kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibareler nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 226. maddesi uyarınca “müstehcenlik” suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.  Şevki’nin, soruşturma kapsamında gözaltına alınmasının ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne gelen kitabın basıldığı yayınevinin sahibi Alaattin Topçu da emniyete teslim olduktan sonra gözaltına alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu kitaptaki ifadelerin, Türk Ceza Kanununun 226. maddesine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle yazar, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal işlemlerin yapılması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerekli yasal sürecin başlatıldığı, ilgililer hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmişti.

ANKARA (AA)

İğrenç kitabının yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı İlginizi Çekebilir İğrenç kitabının yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı Pedofili nedir, ne demek? Pedofili tedavi edilebilir mi? İlginizi Çekebilir Pedofili nedir, ne demek? Pedofili tedavi edilebilir mi?