Sözcü Plus Giriş

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Genel Müdürlüğü’ne daha önce kurumda önemli görevlerde bulunan Raif Mermutlu’yu atadı.

Sozcu.com.tr
13:35 -
İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bağlı kuruluşlarından İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (İSKİ) Genel Müdürlük görevine 9 Eylül 2019 tarihinde Çevre Mühendisi Raif Mermutlu atandı.

RAİF MERMUTLU KİMDİR?

1961 Elazığ’da doğan Raif Mermutlu, İTÜ Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1983 yılında İller Bankası Genel Müdürlüğü'nde mühendis olarak göreve başlayan Mermutlu, Türkiye genelinde birçok ilin içme suyu arıtma projelerinde görev aldı. 1994 yılında İstanbul metropolünün su probleminin çözümü için İstanbul'a davet edildi ve İSKİ Genel Müdürlüğü'nde göreve başladı.İSKİ Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla; Asya Yakası Su İnşaat Müdürlüğü, Atıksu Arıtma Daire Başkanlığı, Su Arıtma Daire Başkanlığı, Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, İşletmelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenerek İstanbul'un büyük içme suyu ve atıksu projelerinin inşasında ve işletilmesinde önemli katkılar sundu. İngilizce bilen Raif Mermutlu, 2010 yılında kendi isteği ile emekli oldu.

İLGİLİ HABERİBB Özel Kalem Müdürü belli olduİBB Özel Kalem Müdürü belli oldu

2 AĞUSTOS'TA İSTİFA ETMİŞLERDİ

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Fatih Turan, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. İzzet Öztürk, Prof. Dr. Adem Esen, Avukat Sıddık Eraslan ile Alişan Koyuncu, Genel Müdür Yardımcıları; Selami Taşer, Cafer Sezgin, Recep Hazır ve Metin Akbaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 2 Ağustos günü istifalarını sunmuşlardı.

Son güncelleme: 13:46 10.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more