Sözcü Plus Giriş

Jandarma alımı 2019: Sözleşmeli uzman erbaş alımları başladı, ne zaman bitecek?

Jandarma Genel Komutanlığı, erkek adaylar arasından sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacak. Adayların askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmuyor. Askerlik yapmayanlar ve şuanda silahaltında olanlar da başvuru yapabiliyor. Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden yapılacak. İşte sözleşmeli erbaş alımı hakkında bütün ayrıntılar..

20:34 -
Jandarma alımı 2019: Sözleşmeli uzman erbaş alımları başladı, ne zaman bitecek?

Jandarma Genel Komutanlığına alınacak sözleşmeli uzman erbaş alımı için ön başvuruların ardından sınava 40 bin aday çağrılacak. Ön başvuruları kabul edilen adaylar, Ankara’da seçme sınavlarına katılacak. Sınav tarihleri Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi internet sitesinden açıklanacak. İşte sözleşmeli uzman erbaş başvuru ekranı ve kılavuzu…

SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ BAŞVURU EKRANI

Adaylar öncelikle ön sağlık muayenesinden geçirilecek, sonrasında yazılı sınav, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavına tabi tutulacak. Kabul edilenler 5 yıllık sözleşme imzalayacak ve 4-5 ay sonrasında atanacaklar.

SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLA

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

19 Mart-4 Nisan aralığında yapılacak olan başvurular, Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi aracılığıyla yapılabilecek.

Sınavlara çağrılacak adayların %50‟si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS‟den (P3, P93, P94) en az (50) puan alanlardan, %50‟si (20.000) ise 2018 yılı KPSS‟ye hiç girmeyenler ile sınava giren ancak (50)‟nin altında puan alanlardan seçilecek.

SÖZLEŞMELİ UZMAN ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak, (yurt dışında eğitim görenler denklik belgesini sisteme yükleyecektir.)

c. Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaĢından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) – 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

ç. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak.

d. Askerlik hizmetini yapmakta iken Askerliğe elverişli değildir raporu alarak terhis edilmemiş olmak,

e. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle , terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (04 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında terhis olmak.),

f. Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

g. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (04 Nisan 1999 [dahil] – 01 Ocak 1990 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

ğ. Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, başvurunun son günü olan 4 Nisan 2019 tarihi ile üç (3) yılını doldurmuĢ ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more