Sözcü Plus Giriş

Konya’da ve Karaman’da kar tatili var mı? 30 Aralık’da Konya ve Karaman’da okullar tatil mi?

Karlı hava dalgası yurdu etkilemeye devam ediyor ve bazı şehirlerde kar yağışı birçok kentte kendini gösteriyor. Okulların kar nedeniyle tatil olup olmadığına dair açıklamayı şehrin valilikleri yapıyor. Peki kardan etkilenen Konya ve Karaman'da okullar tatil mi?

08:22 -
Konya’da ve Karaman’da kar tatili var mı? 30 Aralık’da Konya ve Karaman’da okullar tatil mi?

Kar yağışı nedeniyle birçok kentte beyaz örtü oluştu ve vatandaşlar okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Karaman'ın üç ilçesinde, Konya’nın ise 6 ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullara bugün için 1 gün ara verildi.  Konya ve Karaman’da bazı ilçelerde okullar tatil oldu. İşte kar tatiline dair detaylar…

KONYA’DAN KAR TATİLİ HABERİ GELDİ

Konya’nın Hadim, Taşkent, Ahırlı, Bozkır, Akören ve Güneysınır ilçelerinde yoğun kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

KARAMAN’DA 3 İLÇE TATİL OLDU

Alınan bilgiye göre, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların bugün tatil edildiği duyuruldu. Üç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, sosyal medya üzerinden yazılı açıklamada bulunarak, “İlçemiz genelinde devam eden şiddetli kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 30 Aralık 2019 Pazartesi günü 1 günlüğüne eğitime ara verilmiştir” denildi.

Son güncelleme: 09:39 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more