Sözcü Plus Giriş

Mansur Yavaş’tan ODTÜ hamlesi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, ODTÜ’de polis müdahalesi ve ağaç kesiminin ardından ODTÜ yönetimiyle görüşüp ruhsatsız alana karşı harekete geçtiği öğrenildi. Yavaş, ODTÜ yönetimine ağaçlara kıyılmaması karşılığında yurt yapımını üstlenmeyi teklif etti.

18:25 -
Mansur Yavaş’tan ODTÜ hamlesi!

ODTÜ'de arazisi içinde yurt yapımı için, bu sabah tepkilere karşın ağaç kesimine başlanan alanın inşaat ruhsatı olmadığı ortaya çıktı. Sabah yaşananların ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ODTÜ yönetimiyle görüştü.

İLGİLİ HABERODTÜ'de polis gaz sıktı ağaç kesimi başladıODTÜ'de polis gaz sıktı ağaç kesimi başladı

Yavaş görüşmeye ilişkin Twitter hesabından şunları yazdı:

“Bugün ODTÜ'de yaşananlar üzerine rektör Sayın Mustafa Verşan Kök ile görüştük. Ankaralıları ve tüm kamuoyunu doğru bilgilendirecek ve sorunu çözüme kavuşturacak bir süreci karşılıklı uzlaşma ile sürdüreceğiz.Kamu vicdanını korumak için çabalarımız devam etmektedir.”

İLGİLİ HABERODTÜ'de sabah kıyımı! Belediye ekipleri kampüse sokulmadıODTÜ'de sabah kıyımı! Belediye ekipleri kampüse sokulmadı

YAVAŞ’TAN ODTÜ YÖNETİMİNE TEKLİF

Mansur Yavaş, ODTÜ yönetimine yaptığı teklif sonrası sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı;

“ODTÜ Rektörü Sayın Mustafa Verşan Kök ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede öğrenciler için yurt ihtiyacı doğrultusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak yurt inşa edip ODTÜ’ye hibe edebileceğimizi kendilerine ilettiğimi kamuoyuna duyururum.”

ODTÜ YÖNETİMİNDEN TEKLİFE YANIT GELMEDİ

ODTÜ yönetiminin ise bu teklife henüz bir cevap vermediği öğrenildi.

Son güncelleme: 13:56 15.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more