Sözcü Plus Giriş

O taksici Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nden ihraç edildi

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, aracına aldığı Senegalli turiste hakaret eden taksicinin ihraç edildiğini açıkladı. Taksicinin aynı zamanda görüntüleri izleyen başka taksiciler tarafından darp edildiği öğrenildi.

15:40 -
O taksici Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nden ihraç edildi

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nden yapılan açıklamada, “Sözde taksi sürücüsü olarak adlandırabileceğimiz kişi tarafından Senegal uyruklu yolcuya karşı takınılan üslup, ifadeler, cümleler mesleğimize,meslek erbabına hatta insanlığa yakıştırılmayacak düzeydedir.

Şikayete konu olan Taksi sürücüsünün Kooperatifimiz ile ilişiği Disiplin Kurulu toplantısında kesilmiştir. Kişiye ait işlem ile bilgiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi nezdinde ilgili kuruluşlar ile ivedilikle paylaşılmıştır.

 

Şikayete konu olan taksi sürücüsünün çalışma ruhsatının iptali neticesinde bundan sonra hiç bir ticari takside çalışmaması uygunluğu ve görüşü bildirilmiştir. Bundan sonraki süreçte konunun yasal platformlarda en sert şekilde cezalandırma ile sonuçlanması adına taraf olacağımızı önemle ifade etmek istiyoruz” denildi.

DİĞER TAKSİCİLER DARP ETMİŞ

Öte yandan, Senegalli turiste hakaret eden taksicinin, görüntüyü izleyen diğer taksiciler tarafından darp edildiği de öğrenildi.

İLGİLİ HABERTaksiciden aracına binen Senegalli turiste şok sözlerTaksiciden aracına binen Senegalli turiste şok sözler

 

İSTANBUL (İHA)

Son güncelleme: 15:45 22.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more